V souboji s aktuálně čtvrtým Nymburkem si mohou upevnit druhou příčku, ale na druhé straně si i cestu za tímto umístěním nepříjemně zkomplikovat.
Ve středu se musel táborský tým smířit s prvním letošním neúspěchem a porážka 2:3 v Kotlině prohloubila propast mezi ním a vedoucím Havlíčkovým Brodem na čtyři body. Naopak rozdíl mezi Kohouty a nymburským celkem zůstal na osmi bodech, protože Středočeši si vinou marodky ve svém kádru odložili prestižní derby s Kolínem.

K Jordánu se celek od Labe s jistotou vypraví bez brankáře Jaroslava Brázdila, jenž bude hájit barvy české univerzitní reprezentace na univerziádě v kazašské Almaře. Mezi ty\če by se tak mohl v sobotním duelu postavit Roman Matoušek, jehož obrovitá postava hájila po dvě sezony i branku HC Tábor. V obranách soupeřů dělají v této sezoně největší vítr očekávané opory Martin Šimek a Jan Stehlík, mezi obránci hraje stále velice výraznou roli matador Martin Kříž.

Ze tří dosavadních vzájemných střetnutí si odnesli lepší bilanci hráči z jihu Čech, ani jednou to však neměli lehké. Napoprvé zvítězili v prodloužení 4:3 a v domácí odvetě zdolali Polaban 4:1, ve třetím duelu ale opouštěli pochmurný nymburský stadion s porážkou 3:4 v prodloužení.
Táborský soubor brzy setřásl zklamání z těsné porážky u lídra tabulky a nasměroval veškerou svou pozornost na sobotní vystoupení. Vedle dlouhodobých marodů Jana Kanova a Dominika Točíka bude nově postrádat útočníka Jakuba Krätzera, jenž vyfasoval na havlíčkobrodském ledě trest ve hře a čeká na verdikt disciplinárky. Angínu léčí defenzivní bojovník Ondřej Liška, který už středeční zápas odehrál s velkým sebezapřením.

Bílo-modrý dres s kohoutem na prsou naopak po delší době oblékne mladý sparťanský obránce Marek Duben. Fanouškům ale můžeme prozradit, že do boje o potřebné vítězství vyrukuje i jedna velmi zajímavá ofenzivní posila…