To byla bitva! Táborští hokejisté udělali ve čtvrtek první dílčí krok vstříc postupu do semifinále play-off druhé ligy. Na domácím ledě položili až po nájezdech na lopatky velmi silného soupeře z Havlíčkova Brodu, a to i přesto, že v utkání třikrát prohrávali.

Za důležitým prvním vítězstvím Kohoutů stála víc než co jiného obrovská dřina. Zatímco sami ze sebe museli setřásat nerozehranost po osmidenní zápasové odmlce i počáteční nervozitu, soupeř z Kotliny přijel k Jordánu v euforii po čerstvém vyřazení Písku v předkole play-off.

HC TÁBOR - BK H. BROD
4:3 po SN (1:2, 1:1, 1:0)

Branky: 11. Vaniš (Boháč, Havran), 27. Klíma (Seidl), 50. Matušík (Březina), rozhodující nájezd Matušík - 9. Endál (Kondratěv), 15. Vlasov (Kondratěv, Chlubna), 58. Endál, rozhodčí: St. Mertl – J. Mertl, Samuel, vyloučení: 4:9, využití: 1:1, diváků: 1836.
 Sestava HC Tábor: Klestil (Novák) – Klíma, Havran, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Dvořák, Kolomý – Vaniš, Boháč, Polodna – Kellner, Matušík, Březina – Seidl, Zayml (32. Blažek), Přibyl.

Samotné utkání otevřely dvě velké příležitosti domácího kapitána Matušíka, hosté však při každém pobytu v útočném pásmu připomínali domácím, jak silným týmem jsou. Na jejich využitou přesilovou hru pěti proti třem (trefil se Endál) našel poměrně brzkou gólovou odpověď Vaniš, ale ještě před přestávkou vrátil po dalších manévrech vedení na stranu Bruslařů Vlasov – 1:2.

V prostřední části už byli Táborští od začátku aktivnějším i nebezpečnějším týmem. Po zásluze se jim podařilo z přesilové hry srovnat skóre a nadechovali se k velkému náporu, pak ale přišel šok – při signalizovaném faulu jednoho z hostů nasměroval Matušík svou přihrávku na obránce tak nešťastně, že kotouč doputoval přes celé kluziště až do opuštěné táborské branky – 2:3. Gól byl připsán Endálovi, který se jako poslední z hostů dotkl puku.

Právě táborský kapitán Matušík si ovšem nešťastný a málokdy vídaný moment ve zbytku střetnutí náležitě odpracoval a ze smutného muže se stal šťastným hrdinou. Těsně před dovršením 50. minuty vyzrál na brodského gólmana Nováka milimetrově umístěnou střelou do horního růžku a vyrovnal na 3:3. Na jeho zásah už žádný z hráčů nenavázal a utkání sklouzlo do prodloužení. V něm byl suverénně nejblíže rozhodujícímu gólu hostující matador Duben, jehož podivuhodná plachtící střela zazvonila na tyč táborské klece. Když pak v samém závěru nestihl lépe zakončit svůj výpad Matušík, přišly na řadu samostatné nájezdy.

Jejich ústředními postavami se staly domácí opory Jakub Matušík a Tomáš Klestil. Prvně jmenovaný nejprve poslal Kohouty do trháku, ale na jeho proměněný nájezd ještě stihl odpovědět ruský šikula v barvách Havlíčkova Brodu Kondratěv. Na druhé straně výtečný brankář Klestil skvěle rozluštil úmysly hostujícího vůdce Třetiny a opět i Rusa Kondratěva. Vzápětí se na Nováka znovu rozjel Matušík a dalším oku lahodícím zakončením zajistil svému týmu důležité první vítězství.

 Jakub Matušík, kapitán týmu HC Tábor: "„Věděli jsme, že to bude těžký zápas. V sezoně jsme s Brodem doma vyhráli o gól a venku prohráli. Soupeř je hodně nepříjemný, má výbornou první lajnu s Endálem a Třetinou. Naštěstí jsme ten zápas nakonec zvládli a vedeme 1:0 na zápasy, což jsme samozřejmě chtěli. Bylo tam z naší strany velké nasazení, odvedli jsme týmovou práci a super výkon podal Tomáš Klestil v brance. Jediné, co nás mrzí, že jsme nedokázali využít tu přesilovku pět na tři. Byla to dřina, ale zápasy play-off takové jsou."

"

 Už v sobotu od 17 hodin se hraje odvetný duel v Havlíčkově Brodě. Ke třetímu utkání se vrátí série do Tábora v pondělí v 18 hodin.