Drama! Kohouti rozhodli o výhře v derby třináct vteřin před koncem

Tábor – Druholigoví táborští hokejisté vyválčili na domácím ledě čtvrté vítězství z dosavadních pěti sezónních utkání.

2.10.2017

Před brankou hostujícího Milana Dudáčka operuje David Blažek stíhaný Janem Radošem.Foto: Jan Škrle

Krajská bitva s David servisem pořádně prověřila nervy všech přítomných na stadionu. Patnáct stovek diváků ovšem nakonec odcházelo z ochozů spokojeno s vítězstvím 4:3, o kterém rozhodl domácí forvard Jan Březina pouhých třináct vteřin před koncem.

Úvodní dějství očekávaného derby zastihlo domácí hráče v nedbalkách a po první siréně mohl být spokojení snad jen s tím, že prohrávají pouze 0:1.

Do druhé části hry vyrukovalo z táborské šatny úplně jiné mužstvo a uvrhlo hosty do hluboké defenzívy. Na střelecké pokusy vyhrálo třetinu drtivým rozdílem 18:5, ale do průběžného výsledku se to promítlo jen dvakrát. A protože i Českobudějovičtí po úniku Škopka přímo z trestné lavice skórovali, šli aktéři střetnutí do šaten za stavu 2:2.

Poslední dějství dlouho nic převratného nenabízelo, ale divákům to vynahradil konec zápasu. V čase 55:17 posunul Kohouty k vítězství Prokeš, ale konec ještě nebyl a v následné početní výhodě soupeře srovnal Trummer na 3:3. V té chvíli dělily David servis od bodového zisku necelé tři minuty. Klíčový a pro domácí mimořádně euforický moment se zrodil třináct a půl vteřiny před sirénou, kdy se po vyhrané buly uvolnil Březina a nastěhoval do domácí šatny tři body i ohromnou úlevu.

HC TÁBOR – DAVID SERVIS ČB 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 30. Pechánek (Urbanec), 39. Seidl (Matušík, Urbanec), 56. Prokeš (Andres), 60. Březina (Andres, Prokeš) - 7. Ferebauer (Zayml, Svoboda), 36. Škopek (Babchuk), 58. Trummer (Radoš). Rozhodčí: Pokorný - Musil, Roupec. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváků: 1482.

Sestavy – HC Tábor: Klestil - Tesař, Havran, K. Černý, Duben, Dvořák, T. Černý, Pípal - Březina, Prokeš, Andres - Heřman, Matušík, Seidl - Blažek, Pechánek, Urbanec.
David servis ČB: Dudáček – Kříž, Radoš, Škopek, Michal, Babčuk, Svoboda – Marek, Trummer, Šulčík, Šesták, Zayml, Ferebauer, Volf, Sumerauer, Stodolovský.

Trenérovi HC Tábor Tomáši Matušíkovi se vyplnily předpovědi mimořádně těžké bitvy. „Už v týdnu jsem upozorňoval na to, že tohle je jiný David servis, a to se v zápase potvrdilo. Soupeř má hodně dobrých hráčů, a především výborného trenéra Milana Kupku. My jsme první třetinu doslova proleželi a můžeme být rádi, že skončila jenom 0:1. V té druhé už náš výkon parametry měl, ale ohromného tlaku jsme vytěžili jenom dva góly. Na druhé straně je dobře, že jsme je dali, protože sami jsme dostali nešťastný gól na 1:2. Ve třetí třetině už jsme hráli do plných. Když už jsme šli z přesilové hry do vedení, tak jsme v následném oslabení zase inkasovali. Každopádně i za stavu 3:3 kluci na střídačce žili a burcovali se, že ještě není konec. No a on opravdu nebyl; Břízka (Jan Březina) to trefil parádně, za což jsme samozřejmě šťastní. Do optima to má daleko a musíme dál fárat. Na druhé straně takové výhry jsou možná cennější než ty snadné.“

Útočník Radek Prokeš byl u všech klíčových momentů ze strhující koncovky střetnutí. „Když jsme dostali gól hned po naší brance dvě minuty před koncem na 3:3, byla to rána. Ale říkal jsem pak klukům, že jdeme na led dát gól. Hokej se hraje šedesát minut a my tomu prostě věřili. A také jsme to tam dorvali. Mám opravdu strašně velkou radost, že jsme to zvládli.“

Autor: Pavel Šácha

2.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Tábor – Táborští radní schválili zveřejnění v pořadí druhého výběrového řízení na stavbu lávky pro pěší a cyklisty.