Jestliže až dosud viděli Kohouti v mlhavém startu do sezony reálné záchytné body, po kterých se vyšplhají do nejvyšších pater tabulky, teď už je zahalila černočerná tma. Více než překvapivá porážka s posledním Jindřichovým Hradcem dostala táborské mužstvo do situace, v jaké se za celou novodobou éru působení ve druhé lize ještě neocitlo. A cesta z ní bude v příštích dnech a týdnech pekelně těžká…

Táborským týmem nadále zmítají zdravotní potíže a vedle absentující hráčů nastoupili někteří další se sebezapřením. Na druhé straně nasadili Táborští do derby jednoho ryzího novice, obránce Marka Dubna, jenž je odchovancem táborského klubu a působí v juniorce Sparty. Po mnohaměsíční pauze se vrátil na druholigový led také zkušený forvard Vojtěch Mrkvička, oběma ovšem účast v utkání pořádně zhořkla.

Změna pořadatelství zápasu vnesla do jeho zákulisí jistý zmatek; utkání se sice hrálo na táborském ledě, podle oficiálního Zápisu o utkání byl ale veden jako domácí mužstvo Vajgar.

Po slibném, leč neefektivním vstupu do zápasu se na hokejky táborských hráčů nalepila, nervozita i jistá beznaděj a očekávaný nápor brzy ochabl. Domácí" jindřichohradecký celek vycítil šanci na solidní výsledek. Konfrontace s ospalým a přesvědčivým výkonem táborské družiny jim dodávala klid i potřebné sebevědomí, což ještě umocnil vedoucí gól Furcha.

Ani ve druhé části hry se Kohouti nenadechli k výraznému zlepšení hry a trest se dostavil už po sedmi minutách hry, kdy se tečovanou střelou prosadil Tejral – 2:0. Za tohoto stavu vyslali táborští trenéři na místo Nováka do branky Klestila, ale potřebnou vzpruhu to nepřineslo.
Jasný paprsek světla prořízl černá mračna nad táborským týmem až po třech minutách hry e třetí části, kdy nový muž na ledě Pechánek chladnokrevně snížil na 2:1. Myšlenky na výsledkový zvrat bohužel vzaly za své jen o necelé dvě minuty později, kdy ztrestal táborskou hrubku v obranném pásmu opět Tejral a vrátil soupeři dvoubrankový náskok. V závěru ještě zkusili modro-bílí power play, namísto oživení naděje ale stvrdil Šmerha senzační výhru Vajgaru pohodovým zakončením do prázdné branky.

VAJGAR J. HRADEC - HC TÁBOR
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 14. Furch (D. Kohút, Šmerha), 27. Tejral (Tržil, Beran), 45. Tejral (Furch), 60. Šmerha (Furch) - 43. Pechánek (Havran, Severa), rozhodčí: Volf - Štětina, Oudes, vyloučení: 6:5, bez využití, diváků: 926.
 HC TÁBOR: Novák (27. Klestil) - Havran, Tesař, Hlaveš, Kanov, Duben, Dvořák - Kellner, Mrkvička, Seidl - Severa, Matušík, Točík - Blažek, Krátoška (41. Pechánek), Březina.

Z TÁBORSKÉ ŠATNY

Zdeněk Šťastný, asistent trenéra HC Tábor: „Už zápas v Pelhřimově nebyl z naší strany dobrý. Nebyli jsme dostatečně aktivní, málo jsme bruslili a nedařilo se nám ani ve hře s pukem. Tréninky před Jindřichovým Hradcem vypadaly solidně a přáli jsme si utkání zvládnout. Pár úvodních minut jsme měli poměrně slušných, byly tam i nějaké příležitosti, ale pak se všechno najednou otočilo a neměli jsme zase vůbec nic. O přestávce jsme promluvili hráčům do duše, nastoupili jsme do druhé třetiny, ale bylo to stejné. Po druhém gólu jme v brance střídali Davida Nováka, ale ne kvůli výkonu, jen jsme chtěli dát mužstvu nějaký impuls. Ale bohužel…Ve třetí části nás mělo nastartovat brzké snížení na 2:1, jenže přišla hned hrubá chyba, třetí gól soupeře, a byli jsme zase dole. Pravdou sice je, že máme hráče ve špatném zdravotním stavu a někteří z nich hrají se sebezapřením, ale na to se v tomhle utkání rozhodně nemůžeme vymlouvat. Teď už ani nejde říkat, že musíme na utkání zapomenout, protože to prostě nejde. Záleží na hráčích, co si z toho všeho nakonec vezmou. Každopádně ale musejí plnit to, co je potřeba a co po nich my trenéři vyžadujeme."