Do domácí sestavy se po kratičké zdravotní indispozici vrátil první centr Pajič, ve čtvrté řadě dostal poprvé v kariéře příležitost mladíček Toman.

Jihočeši odehráli nešťastné první dějství. Deset minut soupeře prakticky nepustili ze třetiny, ale moc vyložených šancí si nevytvořili. Výjimkou byla jen gólovka Heřmana.

Domácí tlak otupila dvě zbytečná vyloučení. V přesilovkách Horácká Slavia zvedla hlavu a krátce po skončení druhé početní výhody šla do vedení. Po skrumáži před Kváčovou brankou dotlačil kotouč za jeho záda R. Zohorna.

Co bylo platné, že na střely na branku vyhráli domácí první třetinu 14:8, když na ukazateli skóre svítil stav 0:1.
V úvodu druhého dějství přežili domácí nebezpečnou akci soupeře a pak začali sami hrozit. Vlček však pálil v dobré pozici nad a vyrovnání nepřinesla ani solidně sehraná přesilovka. Nápor týmu trenéra Stavjani postupně sílil, vyrovnávací gól však stále nepřicházel.

Přišlo to až ve třetí třetině. Nedorost převzal kotouč od Kutláka, ze soupeřů si udělal slalomové tyčky a přesně zavěsil. Obětavě bránící domácí poté zvládli dvojnásobné oslabení a nadechli se k závěrečnému náporu. Ten se dostavil, jenže kýžený gól nepřinesl, takže se muselo prodlužovat.

V nastavení rozhodl o dvoubodovém vítězství Jihočechů Galamboš po Dostálkově asistenci.

Branky a nahrávky: 45. Nedorost (Kutlák), 62. Galamboš (Dostálek, Pýcha) – 14. R. Zohorna (Diviš, Kusko).
Vyloučení: 5:4, bez využití. Rozhodčí: Veinfurter, Veselý – Štofa, Beneš. Diváci: 5268.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – L. Květoň, Vlček, Heřman – Šulek, Toman, Doktor. Trenéři Stavjaňa, Štrba a Bombic.

Hlasy trenérů – Martin Štrba (Motor): „Musím hráčům poděkovat za výborný výkon. Každý soupeř k nám přijede jenom bránit střední pásmo. Všechny zápasy jsou jako přes kopírák. Ceníme si toho, že jsme vývoj otočili a zvítězili.“

Martin Sobotka (Třebíč): „Věděli jsme, že na ledě favorita musíme vycházet z dobré defenzivy. Podařilo se nám dostat do vedení a trpělivou hrou i zásluhou výborného výkonu gólmana Dostála jsme dosáhli na bod, za který jsme strašně rádi.“