Návrat do známého prostředí si šestapadesátiletý renomovaný kouč a bývalý hokejový reprezentant jaksepatří užíval. Několikadenní táborský pobyt jeho současných svěřenců splnil bezezbytku svůj účel, a navíc ožily jeho vzpomínky na zmiňované jihočeské angažmá. „Bylo to moc příjemné," říká Vladimír Kýhos.

Kde se narodila myšlenka přivést vaše mužstvo z Brna právě do Tábora?

„Nápad strávit pár dní tady na jihu vzešel ode mne. Nakonec jsme jeli do Tábora, což jsem samozřejmě uvítal. Bylo to všechno hodně narychlo, ale Míra Volena a pan Dvořák(členové správní rady HC Tábor – pozn. aut.) si to vzali za své a všechno pro nás úžasně zajistili. Podmínky jsme měli perfektní a byli jsme tu moc spokojení."

Jen počasí vám asi příliš nezahrálo do noty…

„Když jsme viděli předpověď, přemýšleli jsme, co tady vlastně budeme dělat. Nakonec se ale v úterý a ve středu docela vyčasilo, a tak jsme stihli skoro všechno, co jsme si naplánovali. Měli jsme za sebou čtyři týdny náročné přípravy a těch pár dní jsme chtěli využít spíš pro odpočinek a utužení party. Z tohoto pohledu splnil náš pobyt v Táboře přesně ten účel, jaký měl mít. Vrcholem bylo sjíždění Lužnice. Spousta kluků seděla v lodi vůbec poprvé (úsměv). Jenom je škoda, že jsme kvůli počasí nemohli odehrát ten čtvrteční fotbal proti táborským klukům. Už kvůli fanouškům, protože jsem slyšel, že se na něj těšili. Ale třeba to ještě někdy vyjde…"

Jaké místo mají ve vaší kariéře měsíce, které jste strávil na táborské prvoligové lavičce?

„Vzpomínám na to moc rád, i když po finanční a sportovní stránce to nebylo zrovna šťastné období. Poznal jsem tady ale opravdu mimořádnou hokejovou partu a mám tu hodně kamarádů. V tomhle týdnu jsem se s většinou z nich potkal a bylo to moc příjemné. Do Tábora se vždycky rád vrátím, je to tady fajn."

Sledoval jste od vašeho odchodu do Litvínova dění v táborském hokeji?

„Samozřejmě, že ano. Jsem rád, že se tady teď hokeji zase daří, i když se jedná o druhou ligu. Ten tým pod vedením Tomáše Matušíka navíc tvoří z velké části  místní odchovanci, což je pochopitelně vždycky lepší. Co vím, tak fanoušci tu na hokej chodí rádi a ve velkém počtu. Je to dobře nastartované a do budoucna se to klidně zase může posunout někam výš."

Jak v současnosti žije Vladimír Kýhos?

„Jsem spokojený. Zase se mi rozrostla rodina, starší dcera už chodí do školy a máme ještě dvouletou holčičku. Teď je to trochu těžší, protože se vracím domů jenom na víkendy. Od srpna bychom ale měli v Brně všichni. Už se na to moc těším. Co se týče Komety, věřím, že to bude dobré. Mužstvo dobře posílilo a příprava se nám zatím daří výborně. Doufám, že to potom v sezoně dokážeme zúročit v nějaký dobrý výsledek."