Vítězný gól zaznamenal útočník Luboš Rob (20 let), který chytře dokázal potrestat hrubou chybu v rozehrávce pardubického gólmana Halásze.

Porazili jste extraligový tým, takže spokojenost?
Když se porazí extraligový soupeř, tak je vždycky spokojenost. Vzhledem k tomu, jaké panuje venku vedro, tak byl docela dobrý led. Myslím si, že se na hokej dalo dívat. V závěrečné třetině nechyběly ani emoce. Zvládli jsme to a byli jsme Pardubicím minimálně rovnocenným soupeřem. V určitých fázích zápasu jsme byli i lepší.

S tím se dá rozhodně souhlasit. Především v první a třetí třetině se zdálo, že máte docela výrazně navrch. Souhlasíte?
Dá se to tak říct. Je třeba ale dodat, že Pardubice nebyly v nejsilnější sestavě. Ale my také zkoušíme ideální složení. Řekl bych, že teď si to sedlo lépe než před týdnem v Plzni. Byl to teprve druhý přípravný zápas, takže z toho určitě nebudeme dělat nějaké závěry. Myslím si však, že to z naší strany bylo docela slušné.

Venku panují skutečně nemilosrdná vedra. Bylo vám horko i na ledě?
Na ledě horko bylo, ale úplně hrozně bylo hlavně v šatně. Pro diváky to však muselo být výborné, když se mohli z vedra venku přijít ochladit na zimní stadion. Fanouškům patří obrovské poděkování. Více než tři tisíce na přípravný zápas, to je něco neuvěřitelného. To někde nechodí ani na extraligu.

Váš vítězný gól byl malinko kuriózní, když vám na něj přímo na hokejku nahrál pardubický gólman Halász.
Většinou se snažím takhle chodit zkoušet blokovat gólmanovu rozehrávku a vždycky si říkám, jestli mi to někdy nahraje. Teď to konečně vyšlo. Ještě kolem mě projížděl Radek Prokeš, tak jsem na něj volal, ať mi to nechá. Trefil jsem to a povedlo se. Ale je to stále jen přátelský zápas, nijak bych to nepřeceňoval. I když samozřejmě každý gól potěší.

Závěr byl ze strany Pardubic hodně nervózní a přinesl i bitku. Extraligový tým těžce nesl, že by měl prohrát na ledě soupeře z první ligy?
V závěru probíhaly výměny názorů už v prostoru mezi střídačkami. Pak se to semlelo i na ledě. Pardubický hráč napadl našeho, takže jsme se ho museli zastat. To jsme si nemohli nechat líbit.

Byl jste v tomto momentu na ledě nebo na střídačce?
Na střídačce.

Vy nepatříte k nějakým vyhlášeným bitkařům. Zapojil byste se do boxerské vložky, pokud by to situace vyžadovala?
Loni proti Benátkám jsem se v bitce ocitl, ale to jsem byl bit jenom já. Naštěstí zakročil Shrek (Martin Semrád – pozn. red.), kterého tam potom trenéři poslali. Na bitky moc nejsem, ale pokud by na to přišlo, tak bych se nebál. I když nevím, jestli bych uspěl.