Bylo složité naskočit z ničeho nic do zápasu?
Taková je moje role. Když se něco podobného přihodí, tak musím být připravený. Letos mě to ještě nepotkalo. Nedalo se ale nic dělat. Musel jsem tam jít a dochytat to. Pokusit se klukům co nejvíce pomoci.

Přišlo to hodně náhle. Stačil jste si udělat alespoň dva dřepy?
Než jsem šel do zápasu, tak jsem byl na střídačce a snažil jsem se kluky hecovat. Otvíral jsem vrátka a vtažený do zápasu jsem byl dostatečně. Nebyl jsem nějaký ztuhlý. V tom problém nebyl. Třeba v Benátkách by to bylo horší.

Do branky jste se postavil ve složité situaci, kdy byl váš tým v útlumu a hrozil čtvrtý gól, který by vás asi definitivně srazil do kolen.
Před střídáním vzali trenéři oddechový čas. Přerov dal tři góly a už se tolik nehnal dopředu. V průběhu time outu jsme si k tomu něco řekli a pak jsme převzali otěže hry. Začali jsme více útočit a podařilo se nám vyrovnat.

Ve třetí třetině jste inkasoval jediný gól. Dalo se s tečovanou střelou něco dělat?
Nevím. Těžko říct. Procházka to tečoval šikovně do protipohybu. Možná jsem mohl být vybruslený více před branku. Ale to jsou jenom kdyby.

Prodloužení následovalo po třetí třetině bez úpravy ledu. Mělo to negativní vliv na jeho kvalitu?
Led byl v prodloužení hrozně špatný. V hale bylo teplo, což na jeho kvalitu mělo také vliv. Ale zaplaťpánbůh, že to Kondor (Luboš Rob – pozn. red.) vzal na sebe a ukončil to.

Než dal Luboš Rob vítězný gól, tak ale měli více šancí v nastaveném čase hosté.
Přerov hraje nepříjemný hokej. Kolikrát v šancích kombinují a ještě někoho hledají, i když by třeba mohli vystřelit. Pro gólmana to není úplně ideální. Lepší je, když to rovnou pálí na branku.

Jak je důležitá pro vývoj série takováhle výhra, když jste dokázali otočit tříbrankový náskok soupeře? Má větší cenu, než kdybyste hladce zvítězili?
Určitě je to pro nás velká vzpruha. Dokázali jsme otočit stav 0:3. Tím jsme ukázali sílu našeho týmu. Snad na to navážeme i v dalších zápasech.