Hosté bez řady marodů nezačali vůbec špatně. Po bezbrankové první třetině je v úvodu té druhé dostal do vedení Kuchejda. Ve 35. min. vedli českobudějovičtí hokejisté už o dva góly, když v avizované výhodě zužitkoval Vráblíkovu přihrávku svým druhým gólem Kuchejda.

Když se na samotném začátku třetího dějství trefil Žálčík, vedl Motor už o tři góly a asi jen mákoldo pochyboval o jeho vítězství. Jenže ve 46. min. potrestal vyloučení Bohunického Šlahař a snížil na 1:3. Tři a půl minuty před koncem přetavil Venkrbec svůj blafák v kontaktní gól a zadělal na pořádné drama. Pouhých osmnáct vteřin před závěrečnou sirénou pak vyrovnal Drtina.

Dramatické prodloužení branku nepřineslo. V samostatných nájezdech zajistil hostím druhý bod navíc dvěma úspěšnými pokusy kapitán Josef Straka.

Branky a nahrávky: 46. Šlahař (Luňák, Drtina), 57. Venkrbec (Illéš), 60. Drtina (Venkrbec, Luňák) – 21. Kuchejda (Nouza, Jos. Straka), 35. Kuchejda (Vráblík, Jos. Straka), 41. Mikyska (Žalčík), rozh. náj. Jos. Straka. Vyloučení: 8:9, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Diváci: 2413.

ČEZ Motor: Bláha – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – L. Květoň, Rob, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Žalčík, Mikyska, Babka – L. Marek, Guman, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav