Zápas na horkém ledě ve Vrchlabí se vám určitě bude hodnotit dobře, co říkáte?

„Samozřejmě jsme šťastní za vítězství, protože to bylo zatím nejtěžší utkání v sezoně. Domácí hráči jsou vysocí a rychlí, důrazně nás napadali a dohrávali, což bylo dost náročné. První třetina byla herně vyrovnaná, a bylo fajn, že nás uvolnily góly Jakuba Matuška. Řekl bych, že od druhé třetiny už jsme byli lepší a domácí přebruslili, bohužel jsme ale neproměnili dost šancí. V poslední třetině soupeř snížil na dva jedna, ale pak nám to tam naštěstí konečně napadalo a mohli jsme zbytek zápasu odehrát v klidu."

Svým vítězstvím 6:3 jste domácím ukončili sérii osmi tříbodových utkání v řadě, navíc před jejich fanoušky…

„Jak už jsem říkal, Vrchlabí má hodně silné a důrazné hráče, takže nás takový úspěch moc těší. Atmosféra zápasu byla výborná, hned po Táboru to je asi největší kotel v soutěži. Hokeji to jenom prospělo. Navíc si myslím, že oproti některým jiným zápasům zvládli tohle utkání dobře rozhodčí. Pouštěli důraznější hru a nechali hokej plynout."

V soutěži vás teď čeká týdenní přestávka. Není to při současné formě a pohodě týmu spíš na škodu?

„Letos už jsme prošli obdobím, kdy byla ta pauza ještě třikrát delší, a to nám pak trochu lezlo na nervy. Jeden týden až tak nevadí. Aspoň potrénujeme, tak trochu si i odpočineme a budeme mít víc času připravit si takové ty herní věci."

Značnou část sezony jste odehráli v téměř nezměněném složení útoků, ale v posledních zápasech se to promíchalo. Ovlivnilo to nějak chod mužstva?

„Když se něco nepovede, je třeba udělat změny, i když to třeba předtím fungovalo. Mne osobně to nevadí. V našem týmu je teď navíc taková nálada, že ten tým šlape, ať už je to poskládané jakkoliv. Myslím si, že v tomhle období můžeme hledat různé varianty, aby nám to pak fungovalo v play-off."