Táborští hokejisté sezonu ještě nebalí! Ve středečním kvalifikačním duelu „o všechno“, který se hrál na ledě kadaňského „béčka“, předvedli naprosto koncentrovaný, vyzrálý výkon zakončený vítězstvím 4:0. Po zásluze si tak na severu Čech vybojovali vstupenku do baráže o druhou ligu.

Na utkání do Kadaně doprovodila své mužstvo neuvěřitelně početná skupina fanoušků a proměnila místní stadionek v táborskou kolonii. Ze dvou fanouškovských autobusů přitom dorazil na začátek zápasu jen jeden; druhý se nevyhnul technickým problémům na trase a po opravě „přistál“ u kadaňské haly až v průběhu první třetiny.

Trenér táborského mužstva příchod druhé skupiny dobře zaregistroval. „To ani nešlo přeslechnout. Od vchodu se najednou vyřítili naši fandové a spustili 'Už jsem tady' s takovou vervou, že nám na z toho střídačce běhal mráz po zádech. Už se opakuju, ale naši fanoušci jsou prostě naprosto neuvěřitelní. Po celý zápas nás neúnavně povzbuzovali a udělali nám v Kadani domácí prostředí. Moc jim děkujeme,“ dodává kouč táborského týmu.

Na své svěřence je po středečním triumfu právem pyšný, už jen proto, v jaké situaci se během kvalifikace ocitli. „Po euforii z úspěchu ve finále play-off přišel první zápas v Ostrově,“ pouští se Tomáš Matušík do rozboru skončených bojů. „My jsme ho bez větších potíží vyhráli, už tam ale byla naše hra špatná. To se bohužel potvrdilo doma s Kadaní. To byl náš nejhorší zápas od brankáře počínaje přes obránce až po útočníky. Chyběla nám jiskra a nakumulovala se únava ze sezony,“ tvrdí trenér HC.

Před dalšími zápasy tak poupravil tréninky a naordinoval svému týmu více odpočinku. A byla to dobrá volba…! V následujícím domácím střetnutí Táborští smetli Ostrov výsledkem 10:0 a šanci nakonec nedali ani Kadani B. „Podle mne to byl náš nejlepší zápas v sezoně. Byli jsme ukáznění, hráli v pohybu, a vůbec jsme předváděli smysluplný hokej. Při hře pět na pět jsme pustili soupeře do jediné vážné šance; když nepočítám situace v přesilovkách, nedostal se prakticky k ničemu,“ pochvaluje si kormidelník rozjetého táborského parníku a neopomene dodat: „Radost mi udělala třetí pětka. V tomhle složení si konečně vzala v zápase důležité slovo a podtrhla to vstřeleným gólem. Ve své obvyklé formě se znovu představil brankář Milan Zpěvák. Bylo vidět, že si potřeboval odpočinout.“ A v jaké sestavě táborské mužstvo na kadaňském ledě hrálo? Zpěvák – Trieb, Ošmyk, Škulina, Karpíšek, Adamec, Kakos – Hubáček, R. Pechánek (41. Pospíšil), Ježek – Mařík, Matušík, Perník – Jankovský, T. Pechánek, Rižák.

Barážový otazník

Baráž o účast příštím ročníku nejnižší republikové soutěže začne už zítra, Táborští se ale dozvědí jméno svého soupeře až během dneška. Původně se zdálo být jisté, že se postaví sokolovskému Baníku. Dohra druhé kvalifikační skupiny u zeleného svazového stolu (protest Slaného proti neoprávněnému startu jednoho z hráčů Vrchlabí) ale může tento plán přeškrtat a nasměrovat partu táborských bojovníků do Kutné Hory. O tom, jak všechno dopadne, budeme čtenáře informovat zítra.

Jisté je, že se barážová série hraje na dvě vítězné zápasy a začíná na ledě druholigového týmu. Odvetný duel přivítá ve středu Tábor, a pokud bude po dvou zápasech stav nerozhodný, přesune se série k rozhodující bitvě zpět do Sokolova, případně do Kutné Hory.