17.48 - Hráči obou mužstev se trousí z rozbruslení do kabin, kde si vyslechnou poslední pokyny trenérů. V domácím dresu sefanouškům nově představí českobudějovický obránce Martin Tůma. Trenéři Vladimír Kýhos a Arpád Györi mají při vcelku výrazné marodce k dispozici dva gólmany, sedm obránců a deset útočníků.Utkání začne v 18 hodin.

18.31 -V první části hry ani jeden z aktérůse stavem zápasu nepohnul.Šance se urodily na obou stranách, ale gólmani Čech a Suchan zatím stráží své brankoviště velmi svědomitě. Nebezpečnějšími se stali postupem času hokejisté z havlíčkobrodské Kotliny, přesto se půjde do druhé třetiny za bezbrankového stavu.

Fanouškům dlužíme ještě sestavu táborskéhomužstva: Čech (Halmoši) - Kudrna, Petráček, Havran, Tůma, Kanov, Lukáč (Koktan) - Nedorost, Šperger, Kocar - Heřman, Štrba, Andres - Mrkvička, Kostourek, Krätzer - (Vild). V sestavěnadále chybějí rekonalescenti Jakub Matušík a Luboš Voříšek, kteří už ale stýmem trénují na ledě. Zraněný je obránce Kamil Černý, nemoc vyřadila ze sestavy útočníky Jaroslava Töröka a Ivana Padělka.

Probudíse střelci ve druhé třetině?

19.25 - V prsotředním dějství viděli fanoušci na táborském zimním stadionu čtyři góly, s výjimkou početné skupiny hostujících příznivcůjim to však příliš radosti neudělalo - Rebelové vedou před poslední dvacetiminutovkou 3:1. V úvodních dvou gólových situacích Havlíčkobrodští domácí celek doslova přetlačilia těžili z tohot zakončující Meidl a Třetina. Fyzickou převahu využili hostující hráči iv ostatních herních situacích, především pak před oběma brankami.Když pak ve 36. minutě zvýšil zcela volný Šenkeřík technickou střelou z kruhu na 3:0 pro hosty,v ochozechi na střídačce jakoby uhodily tuhé mrazy. Paprsek světla před poslední třetinou přinesl Jihočechům úvod 38. minuty, kdy se po poctivé práci Mrkvičky zmocnil za brankou puku Kostourek a udělal to tváří v tvář Suchanovi velmi mazácky - 1:3.

Najdou ještě tři táborské formace v posledních dvaceti minutách síly na obrat ve vývoji skóre?

20.42 - Konec zápasu, hotovo -do sbírky táborského mužstva se stěhujídva body, na hráče z Kotliny zbyl jediný.

Táborští hráči vyrukovali do závěrečného dějství s dvoubrankovým mankem, tentokrát však také s nezdolnou touhou na obratu zapracovat. Svou dřinu na ledě nakonec přetavili v kýžený efekt. Už po necelých pěti minutáchnahodil obránce Kudrna v přesilovce prudký puk na Suchanovu branku a ten zapadlpřesně do odkrytého růžku - 2:3. Od té chvíle šli domácí hokejisté za vyrovnáním jako buldoci. V době, kdy už jim ubývaly síly a časjakoby pro něběžel dvojnásob rychle, vybuchli táborští fandové nadšením. Sedmdesát devět vteřin před závěrečnou sirénou doputoval puk po ose Štrba, Kostourekažke Kocarovi a ten zařídil vyrovnávající trefou prodloužení.

V nastavené pětiminutovce se před domácím celkem otevřela jedinečná možnost ke skórování, přesilovou hru za příliš mnoho hostujících hráčů na ledě ale nevyužil.A tak přišly už podruhé vtéto sezoně na řadu nájezdy.

První exekutor RebelůNěmec na brankáře Čecha vyzrál a kulička v podobě druhého bodu seprozatímně přenesla na stranu Havlíčkova Brodu. Ne však nadlouho; zatímco domácí střelciKostourek a Štrba nedaliSuchanovi šanci zasáhnout,u soupeře neuspěl Třetina(zamířil mimo) ani Knotek (vychytal ho Čech). V tu chvíli zavládla na táborském stadionu další vlna radosti.

Právě příznivci hokeje z Tábora i okolí si tentokrát zaslouží absolutorium. Nejenže se poprvé v sezoně přenesla oficiální návštěva přes tisíc diváků (1010), ale navícvládla v ochozechfantastická atmosféra. Podtrženo, sečteno - přes jeden "ztracený" bodprožil Tábor velmi příjemný hokejový večer.

Zásahy brankářů: Čech (Tábor)30 - Suchan (H. Brod) 37.