Domácí se museli obejít bez distancovaného Beránka, naopak se do sestavy vrátili další útočníci Pech a Simon.

Jihočeši začali dost nervózně, Štencel a Pýcha vyrobili hrubice, ale O. Kaše ani Sukel ve vyložených šancích naštěstí netrefili branku.

V 8. min. už ale šli hosté do vedení. Po vyšachování obrany Motoru se náramně trefil bombou z první Hlava. O tři minuty později byl hodně přísně vyloučen domácí Hovorka, táborský odchovanec Koblasa si nabruslil až před Hrachovinu a poslal mu kotouč pod horní tyčku – 0:2.

V závěru první třetiny mohlo být ještě hůř, když se sám před Hrachovinou ocitl D. Kaše, domácí gólman však vytáhl výborný zákrok. Na střely na branku sice vyhrál první třetinu Motor 9:7, ale na góly a vyložené šance měl navrch soupeř.

Hned v úvodu druhého dějství skončila za zády domácího gólmana tečovaná střela O. Kašeho a to už bylo zlé. Jihočeši prohrávali o tři branky a padla na ně pořádná deka.

Následovala zpackaná přesilovka, při které mohl dát gól hostující Kudrna, a z hlediště se začal ozývat pískot. A zesílil ve 34. min., kdy Hrachovinu zaskočil střelou z úhlu Kirk a bylo to už 0:4.

To už bylo jasné, že tento zápas nemůže dopadnout dobře. Pátý gól přidal vysokou holí (ale v rámci pravidel, což posvětil i videorozhodčí) O. Kaše a Hrachovina zamířil na střídačku.

Nahradil ho Strmeň, jenže inkasoval po pouhých dvanácti vteřinách, když ho překonal Sukel.

Za prakticky beznadějného stavu o sobě dali konečně vědět také domácí. Nejprve se v přesilovce trefil obránce Štencel a na 2:6 korigoval Valský. Motor se sympaticky nevzdával, Kondelík a Gulaš ve třetí třetině snížili na 4:6, hlediště ožilo, ale v power play pečetil na konečných 4:7 do prázdné branky D. Kaše.

Branky a nahrávky: 36. Štencel (Gulaš), 38. Valský (Koláček, M. Doudera), 48. Kondelík (Gulaš), 50. Gulaš (Ordoš) – 8. Hlava (D. Kaše), 11. Koblasa (Baránek, Abdul), 22. O. Kaše (Czuczman), 33. Kirk (Abdul), 35. O. Kaše (Hlava), 35. Sukel (A. Kudrna, Koblasa), 58. D. Kaše. Vyloučení: 3:5, využití: 1:1. Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Kajínek, Zíka. Diváci: 6057.

Motor: Hrachovina (35. Strmeň) – Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, F. Přikryl – Vopelka, Pech, Simon – Valský, Koláček, Toman. Trenéři: Čihák a Hanzlík.

Litvínov: Tomek – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukel, A. Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Gut, Kirk – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenéři Mlejnek, Reichel a Kočí.

Hlasy trenérů – Ladislav Čihák (Motor): „V první třetině jsme dostali dva góly, sami jsme měli nějaké šance, ale nedokázali jsme je využít. Soupeř byl efektivnější. Druhá třetina se nám ale vůbec nepodařila, zaostávali jsme ve všech herních atributech. Pozitivní bylo, že jsme alespoň ve třetí třetině zabojovali o nějaké góly a dali jsme je, i když se štěstím. Celkově zápas nemohu hodnotit pozitivně. Hosté byli efektivnější, z naší strany bylo dobrých jen posledních dvacet minut.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Jsme rádi, že v play off Motor nepotkáme, protože dneska podal mimořádně bojovný až heroický výkon. Nás zdobil začátek utkání, ale od nějaké dvanácté minuty byl soupeř extrémně nebezpečný. Ve druhé třetině jsme měli štěstí a dali jsme nějaké góly, stejně jako ho měli domácí při svých dvou gólech ve třetí třetině.“