Z družstev byli celkově nejlepší hasiči z Jindřichova Hradce, kteří ukořistili cenné vítězství. Organizátorem letošního klání byl územní odbor Tábor, který sportovní akci pořádal ve spolupráci s Jihočeským Hasičským sportovním klubem, z. s.

Soutěž byla zahájena v 8.30 hodin na táborské stanici profesionálních hasičů slavnostním nástupem soutěžních družstev a všech rozhodčích. Slavnostního zahájení se zúčastnila celá řada vzácných hostů. Sportovce pozdravili například europoslankyně Radka Maxová, senátor Jaroslav Větrovský, náměstci hejtmanky Jaroslav Novák a Pavel Hroch či starosta města Tábor Štěpán Pavlík.

Soutěžící nejprve přímo na stanici absolvovali disciplínu výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku. Soutěž byla dvoukolová, sportovcům se do celkových výsledků jednotlivců i družstev započítával lepší z dosažených časů. Poté se závodníci, fanoušci, organizátoři a všichni hosté přesunuli na městský stadion v Táboře, kde soutěž pokračovala v dalších disciplínách: běhu na 100 metrů s překážkami, ve štafetě 4krát 100 metrů s překážkami a požárním útoku. I u těchto disciplín měli jednotlivci a následně i celá družstva také dva startovní pokusy.

Každý ze sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje vytvořil své reprezentační družstvo. Ve „věži“ a „na stovce“ byli hodnoceni jak jednotlivci, tak se jejich výsledek započítával do celkového hodnocení družstev. Součet výsledků ve všech disciplínách pak rozhodl o celkovém vítězi.

Jednotlivci:

1. místo: běh 100 metrů s překážkami

Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice - čas 16,87 sekundy

1. místo: výstup na cvičnou věž

Radim Švehla, územní odbor Jindřichův Hradec - čas 15,48 sekundy

1. místo: dvojboj

Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice – součet časů z běhu na 100 m a věže 32,45 sekundy

Družstva:

1. místo: štafeta 4krát 100 metrů s překážkami (v družstvu 4 závodníci)

územní odbor Písek, čas 60,58 sekundy

1. místo: útok (v družstvu 7 závodníků)

územní odbor Jindřichův Hradec, čas 22,92 sekundy

Celkově družstva:

1. místo územní odbor Jindřichův Hradec

2. místo územní odbor České Budějovice

3. místo územní odbor Strakonice

Krajská soutěž je jedním ze závodů, na základě kterých je tvořeno reprezentační družstvo Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. To nás bude reprezentovat na celorepublikovém mistrovství pořádaném v srpnu v Ústí nad Labem.

V sobotu 15. června od 8.30 hodin pokračují v soutěžení dobrovolní hasiči na stadionu Míru.

Vendula Matějů