Vyvrcholení celoroční činnosti se zúčastnily téměř čtyři stovky dětí rozdělených do jednadvaceti družstev starších a sedmadvaceti týmů mladších žáků.

Růst hasičské základny těší i starostu Okresního sdružení hasičů Tábor Aloise Pazderu. „Děti nám stále přibývají, nacházejí v tom smysl. Hasiči se objevují v místech, kde je dlouho neměli,“ popsal.

Pochválil i práci vedoucích, rozhodčích a dalších organizátorů. „Je v tom hodně úsilí a času, ale pořád jsou lidé ochotní to dobrovolně dělat, což je moc dobře,“ objasnil.

Pod svá křídla si hasičské klání vzal senátor a starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský. Poděkoval všem, kteří se s nadšením věnují mládeži a hasičskému sportu a připojil i přání: „Všem mladým hasičům přeji, aby dorostli do kvalit svých vedoucích a funkcionářů a stali se z nich jejich pokračovatelé.“

ZA ODMĚNU DORT

Za nejhezčí vedení kroniky si soběslavští Floriánci vysloužili dort, i když celkově skončili poslední. Na kraj okres vyrazí reprezentovat Turbošneci ze Slap.

Druzí v kategorii starší se umístili Specialisté z Oltyně, třetí Červené Záhoří. To zaujalo diváky i moderátora Marka Cihláře zelenou barvou dresů. Trenérka kolektivu Zuzana Lukešová to hbitě vysvětlila. „Chceme se odlišovat a chceme být dobře vidět,“ informovala.

Zhodnotila i výkony nasazených sportovců ze svých řad. „Útok mladších se moc nevydařil, starší dostříkali dokonce vleže. Jsme dobrý tým a za každou cenu to dotáhneme do konce,“ popsala.

ČTYŘI DISCIPLÍNY

Na stadionu diváci sledovali děti soutěžící ve čtyřech disciplínách, první tři plnily týmy obou kategorií, čtvrtý útok s překázkami CTIF byl určen jen starším.

Mladší kategorii ovládl Smrkov, stříbro získala Zhoř u Tábora a bronz Jistebnice.

Na akci, kterou pořádalo Okresní sdružení hasičů Tábor a Sbor dobrovolných hasičů Tábor, spolupracovali mimo jiné i Tělovýchovná zařízení města Tábor, dobrovolní hasiči z Tábora, Želče či Slap, o zranění byla připravena se postarat Vodní záchranná služba Soběslav.

Hlavním rozhodčím byl Jaromír Netolický. Požární útok měl na starosti Pavel Měchura, štafetě 4 x 60 metrů velel Milan Jírovec, štafetě s překážkami CTIF Radka Křivánková a nejtěžší útok s překážkami CTIF soudcoval Petr Halama.