Krátce po půlnoci vyjeli podle zástupkyně tiskové mluvčí jihočeských hasičů Jany Neškodné na místo události profesionální hasiči ze stanice Soběslav a dobrovolní hasiči obcí Kardašova Řečice, Veselí nad Lužnicí a Dráchov. Jednalo se o požár v objektu na ploše cca 17 krát 15 metrů čtverečných, kde bylo uskladněno volně ložené seno a několik kusů balíků sena.

"Na hašení požáru byly nasazeny dva proudy C a vysokotlak, jednotka dráchovského sboru dobrovolných hasičů obsluhovala zřízené čerpací stanoviště na řece Lužnici. Následně byla technika přeskupena pro zajištění kyvadlové dopravy vody. Postupně také docházelo k vyskladňování balíků majitelem na volné prostranství, kde probíhalo dohašování vyvezeného materiálu," upřesnila informace z místa zásahu.

close Požár způsobil škodu ve výši 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou staveny na 30 tisíc korun. info Zdroj: HZS Jihočeského kraje zoom_in

Lokalizace požáru byla provedena v 1 hodinu a 9 minut a následně pak likvidace požáru ve 2 hodiny 45 minut. "Při požáru nebyl nikdo zraněn. V dopoledních hodinách se na místo události vrátili vyšetřovatelé Územního odboru Tábor Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a Policie České republiky a pokračovali ve zjišťování příčiny vzniku požáru," ukončila vyjádření Jana Neškodná.

Požár způsobil škodu ve výši 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou staveny na 30 tisíc korun.