Doslova snový sezónní start prožili už v sobotu hráči Želče i Dražic.Prvně jmenovaný tým rázně proškrtal ambiciózní plány Rudolfova a na jeho mnohdy horkém trávníku vybojoval drtivě vyhlížející vítězství 4:0.

Ještě výraznější překvapení obstaral staronový přeborový účastník z Dražic. Na půdě vysoce favorizovaného Jindřichova Hradce dokázal v poslední čtvrtině zápasu otočit výsledek z 0:1 na 2:1 a veze si od Vajgaru nesmírně cenné a povzbuzující tři body. Rozhodující slovo si vzal v utkání hrající kouč hostů Marian Horka. Právě on zmrazil vítězným gólem mužstvo, jehož dres v nedávné minulosti rovněž oblékal.

V neděli došlo na očekávané nováčkovské derby mezi Sokolem Sezimovo Ústí a „béčkem“ FC MAS Táborsko B. Duel před zaplněnou tribunou za řekou se ocitl pod nadvládou mladého hostujícího výběru, za který nastoupili hráči ročníků 1995 až 2001. Ke konečné drtivé výhře 6:2 ho kormidloval především čtyřgólový střelec Marek Novák. Na druhé straně obstaral oba premiérové góly Sokola v nejvyšší jihočeské soutěži Lukáš Irsa.

J. HRADEC – DRAŽICE 1:2 (1:0)

Branky Dražic: Kromka, Horka.
Marian Horka, hrající trenér TJ Dražice: „Jindřichův Hradec má vyspělé mužstvo a hrál velmi dobře. My jsme ale dokázali dodržovat to, co jsme si řekli, tedy vycházet ze zodpovědné a zabezpečené obrany. Po prvním poločase jsme sice prohrávali, ale věřili jsme, že ještě nějaké šance přijdou. To se potvrdilo, a nakonec se nám podařilo dvěma hlavičkami výsledek otočit. Velkou bojovností a urputností jsme pak si vítězství udrželi a máme z toho obrovskou radost. Podržel nás brankář Michal Baka.“
DRAŽICE: Baka – Bareš, Horka, Valášek, Hořejší – Hojdar, J. Štecher, D. Štecher, Stuchlík (84. Smutný), P. Novotný (89. Schloff) – Kromka (75. Sedlák).

RUDOLFOV – ŽELEČ 0:4 (0:1)

Branky: Brůžek 2, Novotný, Bosnyak.
Roman Lukáč, trenér Sokola Želeč: „Podařil se nám velmi dobrý vstup do sezony. Kluci zahráli v prvním utkání opravdu dobře a s výjimkou jedné nebezpečné střely soupeře k ničemu nepustili. Bylo to zasloužené vítězství, které jsme si užili. Doufám, že to tak bude i pokračovat. Máme totiž těžké rozlosování; v pátek hrajeme doma s Hlubokou, a následně jedeme dvakrát ven do Čimelic a do Katovic.“
ŽELEČ: Blažek – Škrábek, O. Kosobud, Pavličko, J. Rabiňák (74. Kloc) – Šváb, Kukučka, Fiala (82. Stránský), Holub – R. Novotný (84. Froněk), Brůžek (75. Bosnyak).

SOKOL S. ÚSTÍ – TÁBORSKO B 2:6 (1:2)

Branky: Irsa 2 – Novák 4 – 1 z penalty, Bouchal, vlastní Barteska.
Stanislav Mansfeld, trenér Sokola Sezimovo Ústí: „Jsem ohromně zklamaný. Ukázalo se, že kluci nemají vůbec naběháno, a soupeř nás po fyzické stránce jasně předčil a vyhrál takhle vysoko naprosto zaslouženě. Hned ze začátku jsme mu to navíc usnadnili tím, že jsme vyrobili tři hrubé až školácké chyby. V prvním poločase se nám sice podařilo vyrovnat, ale osm minut před jeho koncem nás srazil druhý gól. Od šedesáté minuty už to bylo vyloženě o pohybu. Věřím ale, že se budeme zlepšovat a hráči předvedou divákům lepší fotbal než v tomhle utkání.“

Martin Štica, trenér FC MAS Táborsko B: „Myslím si, že jsme zápas zvládli tak, jak jsme chtěli. Odehráli jsme ho s hodně mladým mančaftem. Měli jsme čtyři šestnáctileté či sedmnáctileté kluky a další tři hráče ročníku 1999. Jsem maximálně spokojený, hráli jsme dobře po stranách a fotbal se musel divákům líbit. V naší hře se objevilo to, co trénujeme. Pravdou je, že jsme tam měli zhruba desetiminutový výpadek, kdy to kluci právě při svém mládí trochu podcenili, ale jinak jim nemůžu nic zásadního vytknout.“
SOKOL SEZIMOVO ÚSTÍ: Plachý – Pěknice (6. Mrúz), Sazma, Podroužek, Bartáček – Hladík (58. Žilinčík), Barteska, Šmíd, Hoffmann, Novotný (62. Nikl) – Irsa.
FC MAS TÁBORSKO B: L. Novák – Bouchal, Laszák (46. Mikuláštík), Kmeťo, Radosta (62. Varačka) – Říha (67. Dvořák), Vozihnoj, Drs, Vysušil – M. Novák, Škarda.