Na jejím hřišti se jim v lize totiž podařilo zvítězit zatím jen jednou – a to díky gólu Karla Poborského hned v úvodním ročníku samostatné české ligy v roce 1993… Jenže zázraky se ani ve fotbale často nedějí, Dynamo jelo domů s debaklem 4:0.

Favorizovaná Sparta se do soupeře pustila naplno hned od začátku. Už ve 2. minutě pálil Kadeřábek, míč ale přes blok bránících hráčů Dynama až k brankáři Křížkovi neproletěl. Pět minut nato po Matějovského nahrávce Dočkal ze slibné pozice překopl. Sám na bránu běžel z úhlu Krejčí, ale Křížek jeho ránu vyrazil a nato Hušbauer pálil těsně vedle. „Hráče jsme motivovali, aby do střetnutí šli s velkou aktivitou," pochvaloval si přístup svých svěřenců letenský kouč Vítězslav Lavička a upřesnil, že cílem bylo zápas zvládnout tak, aby při vším respektu k soupeři skóre bylo co nejvyšší. „Jsem rád, že kluci k tomu tedy přistoupili tímto způsobem. K ještě větší spokojenosti chybí snad jen to, že v některých situacích, kdy jsme si vytvořili dobrou střeleckou příležitost, finální řešení nebylo úplně přesné."

Obrana Dynama tlaku soupeře odolávala jen s vypětím všech sil, a to hlavně díky jak Křížkovi v bráně, tak zkušenému Lengyelovi na stoperu. Ani tito dva ale ve 28. minutě nezabránili prvnímu gólu, jehož autorem po centru Krejčího byl hlavou tradiční „kat" Dynama David Lafata. „Dlouho jsme odolávali, i když dvakrát třikrát se štěstím," uznal trenér Luboš Urban, dle něhož směrem dozadu hráči pokyny plnili. „Vadila mi jediná věc, a to přechodová fáze, neboť dopředu jsme nic prakticky neudělali," vraštil čelo.

Po změně stran se hosté na polovinu Sparty opravdu dostávali už častěji, ale teprve poté, co favorit hned v nástupu do druhé půle během čtyř minut dvěma góly zvýšil na 3:0. „Bylo to po chybách, kdy jsme nestíhali. Naopak Sparta to vymyslela dobře a její hráči to dokázali proměnit i v góly," komentoval budějovický kouč rychlé dvě branky domácích, které definitivně rozhodly o výsledku (na 2:0 po ukázkovém obloučku Matějovského zpoza vápna zvýšil rovnou ze vzduchu Dočkal a krátce nato se z Krejčího ideální nahrávky podruhé v zápase umístěnou hlavičkou trefil Lafata).

Favorit ani za stavu 3:0 ještě neměl dost a po hodině hry udeřil počtvrté, když se Lafata prezentoval i v roli nahrávače a Dočkal hlavou jeho nabídkou nepohrdl. Po dalším Lafatově centru pak Dočkal byl blízko hattricku, míč ale z čisté šance poslal jen do tyče odkryté branky hostí. „Pochopitelně mě to trošku mrzí. Každá taková šance by mě mrzela, i kdybych v té chvíli neměl ani jeden gól na svém kontě. Bylo to perfektně připravené, střílel jsem v podstatě do prázdné brány," litoval Bořek Dočkal.

Ještě předtím měli jedinou tutovku hosté: v 53. min. Hora vystihl Marečkovu ledabylou malou domů a běžel zcela sám na Štěcha, ten ale jeho pokus zneškodnil. Další šance měla i Sparta, třeba i Lafata, jenž po Křížkově promáchnutí netrefil z úhlu opuštěnou branku.

„Prohrát na Spartě ostuda není. My se určitě zvedneme. Teď máme doma Teplice, to je pro nás hrozně důležité utkání," ještě na Letné trenér Urban myslel na páteční zápas.

Sparta – Dynamo 4:0 (1:0)

Branky: 28. a 52. Lafata, 48. a 61. Dočkal. Bez karet. Diváci: 7451. Rozhodčí: Franěk – Pospíšil, Vlasjuk.

Sparta: Štěch – Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa – Dočkal, Mareček, Matějovský (76. Schick), Hušbauer (62. Vacek), L. Krejčí (70. Přikryl) – Lafata.

Dynamo: Křížek – P. Novák, Lengyel, Podstavek (55. Kalod), Funda – Hála, Herzán – Vošahlík, Benát (89. Brunclík), Hora – Linhart (66. Michal Škoda).