Nejlepší hráči: Cena P. Kreuzera – Hugo Sochůrek U08 – Adam Kolba U09 – Barbora Mrázková U10 – Dominik Loužecký U11 – Filip Švec U12 – Dušan Bříza U13 – Václav Cízler U14 – Petr Sohler U15 – Martin Bouchal U16 – Matyáš Dvořák U17 – Vojtěch Šimko U19 – Karel Balogh Cena V. Švece – Tomáš Bareš Muži – Petr Javorek

Klub MAS Táborsko uděloval ceny hráčům, kterým se loni na trávníku dařilo nejlépe.

Mezi jednu z nejmladších nadějí patří osmiletý Adam Kolba ze Soběslavi. Jeho fotbalovým vzorem je Daniel Kolář, který hraje za jeho oblíbenou Viktorii Plzeň, do níž by se jednou rád dostal.

„Fandím Plzni, v šatně mám i jejich dres, ale nechtěl jsem si ho na předávání vzít, protože vím, že Jakub Kohák fandí Spartě," bral ohled na moderátora večera, herce a režiséra Jakuba Koháka. Cena mu udělala velkou radost a rád by si ji zopakoval zase za rok. „Budu na sobě makat. Zatím mi moc nejdou kličky, tak se je budu snažit zlepšit, abych se jednou mohl dostat do své oblíbené Plzně nebo Barcelony," plánuje svou budoucnost.

Nejlepším hráčem FC MAS Táborsko byl vyhlášen Petr Javorek

V nejprestižnější kategorii  A muži – zvítězil v klubové anketě záložník Petr Javorek. Devětadvacetiletý středopolař patří delší dobu k oporám Táborska.

Petře, vy jste se hned v sobotu na zimní Tipsport lize pro Bohemians zranil, co se stalo?
„Po jednom souboji, tuším, že to bylo s Csehem, jsem začal cítit kotník. Raději jsem o poločase vystřídal. Myslím ale, že to bude nic vážného."

Měl jste tušení, že vyhrajete klubovou anketu?
„Nějaké tušení tam bylo. V minulém roce se dařilo celému mužstvu. Vyhrát mohl kdokoliv z nás. Jsem ale samozřejmě rád, že jsem to byl já."

Kdybyste hlasoval vy, komu byste cenu dal?
„Oceněných hráčů mohlo být více, ale asi bych volil našeho brankáře Michala Tomu."

A tým FC MAS Táborsko je ve své mistrovské soutěži na 6. místě tabulky se čtyřbodovým odstupem na druhé msto. Kam by měl tým na jaře dokráčet?
„V našich silách určitě je skončit na druhém místě. Olomouc si vedení pohlídá, má zkušené mužstvo. Ale náš kádr má na to, aby postoupil do Synot ligy."

Z týmu odešli někteří hráči, co tu byli na hostování – Přeučil a Divíšek. Očekáváte ještě nějaké posily?
„Poté, co nás opustil Divoch (Josef Divíšek, pozn. autora), který se vrátil do Příbrami, bychom potřebovali jednoho kvalitního hráče na levou stranu. Kdyby tam někdo přišel, nebylo by to na škodu. Jinak si myslím, že máme kvalitní mužstvo a moc by se do něho sahat nemělo."

Vy jste obdržel nabídku z Baníku Ostrava, ale vlastník klub FC MAS Táborsko ji odmítl. Mrzí vás to?
„Ani ne. Jsem rád za nabídku Baníku Ostrava, je to důkaz, že první liga o mě ví. Já tady v Táborsku v létě podepsal novou smlouvu, dohodli jsme se na podmínkách. Více mě mrzelo, když mě klub nepustil předtím do Příbrami, tam už jsem byl domluvený. Dlouho to ve mně leželo. Teď určitě uražený nejsem."

Znamená to, že jste v Táborsku spokojený?
„Přesně tak. Jsem v klubu moc spokojený. V hlavě teď mám jedině Táborsko."

Absolvujete zimní přípravu pod trenérem Radimem Nečasem. Liší se v něčem?
„Je náročnější, trénujeme jinak. Dříve jsme v tuto dobu běhali delší úseky, teď je příprava zaměřena více na rychlost, kratší úseky a hodně je to s míčem. Když to do nás trenér všechno dostane, můžeme být ještě lepším týmem."