PAVEL ŠÁCHA
Víkendové 19. kolo fotbalové I. A třídy nebude ani tentokrát postrádat ostré koření v podobě dvou regionálních derby.
K souboji dvou týmů z elitního kvarteta tabulky svede už dnes los fotbalisty Veselí nad Lužnicí a Spartaku MAS Sezimovo Ústí B. Domácí „Lokotka“ by si nejraděšji vstup do jarních mistrovských bojů zopakovala. Několik neúspěchů vymazalo myšlenky na atak první příčky, a až poslední přesvědčivé vítězství nad Suchdolem (4:0) naladilo ve veselském táboře optimističtější notu.
Dnes ovšem čeká „Lokotku“ podstatně náročnější střetnutí. Hostující „Ševci“ vlétli do odvetných bojů jako uragán a probojovali se na druhou příčku, aniž by přitom ztratili bod, ba dokonce inkasovali gól. Na další zisk potřebný k uhájení postupových šancí si brousí zuby i dnes ve Veselí. Úspěšný recept na svého soupeře znají – v podzimním kole ho doma rozdrtili 4:0. Když se ke kvalitě obou mužstev přidruží jejich rivalita, kterou zažehl emotivní průběh loňského derby, je jasné, že se veselští fandové při dnešním zápase nudit nebudou.


Na zajímavý sousedský souboj s Malšicemi dnes mohou vyrazit i fotbaloví příznivci v Bechyni. Domácí celek se pokusí přehoupnout přes čtyřbodovou propast, která je od tradičního rivala a tudíž i od umístění v horní polovině tabulky dělí. Na podzim prohrál bechyňský tým v Malšicích 0:2. Bude zajímavé sledovat, zda se mu podaří odplata, nebo zda si body znovu přivlastní parta kolem trenéra Kluzáka.


PROGRAM DALŠÍCH MUŽSTEV Z TÁBORSKA – dnes:
Chotoviny – Loko České Budějovice (podzimní zápas 0:3), Sokol Sezimovo Ústí – Dačice (1:3), FC ZVVZ B (Branice) – Soběslav (2:2).


Začátky zápasů v 17 hodin.