Co měl zkušený gólman ukrýt ve své náruči, to udělal, dával svým zadákům klid a na konci si připsal vychytanou nulu.

Je to vaše třetí nula v sezoně, ale v minulosti jste byl přece jen zvyklý na větší počet, ne?

Já to nepočítám, ale asi máte pravdu, je aktuálně třetí. Vychytaná nula, to je jen vedlejší produkt výkonu celého týmu. My chceme hlavně sbírat body a je vcelku jedno, jestli to bude po výsledku 6:5, nebo 2:0. Nuly jsou zkrátka vedlejší.

Ne že by utkání s Olomoucí nebylo náročné, ale zase tolik těžkých zákroků jste v něm neměl…

De facto ne. Nejtěžší zákrok za mě odpracovalo břevno, které trefil olomoucký útočník Chorý. Spoustu střel naši obránci zablokovali, takže ke mně ani nedoputovaly. Žádnou velkou práci jsem skutečně neměl. Hrálo se na hodně těžkém terénu, dával jsem si pozor, aby mi nějaký míč hloupě neodskočil, nebo abych neuklouzl. Chtěl jsem, aby kluci přede mnou měli jistou, že žádnou chybu neudělám.

Televizní komentátor vás asi ve dvacáté minutě nazval největším špindírou zápasu, váš dres byl brzy hodně umazaný…

Za to může zmíněné bláto. Terén byl hodně podmáčený. Já jsem šel na zem už asi ve třicáté vteřině, takže jsem byl hned špinavý a mokrý, byla mi zima, ale pak mi to bylo jedno. Chytal jsem v bílém dresu, na kterém je bláto více vidět. Černý brankářský dres měl soupeř. Ale třeba se z bílého dresu stane vítězný…

Porazit lídra tabulky, to musí být pro váš tým velké povzbuzení?

Je to tak. Je proto škoda, že nás teď čeká reprezentační pauza a do Frýdku pojedeme až prvního dubna. Věřím ale, že si pohodu udržíme a že z Frýdku něco odvezeme.

Výhra je o to cennější, že byla zcela zasloužená…

Dobře víme, že Olomouc hraje kombinační fotbal, ale na těžkém terénu to u nás nešlo. Skoro mi to připadalo, jako by Olomouc ani hrát nechtěla a myslela si, že to přijde samo. My jsme se s terénem vypořádali lépe a za vítězstvím jsme šli díky naší agresivitě a nasazení. Kdo sleduje druhou ligu, tak ví, že každý v ní může porazit každého a každý může s kýmkoliv prohrát. To, že jsme vyhráli nad Olomoucí, není z tohoto pohledu zase tak velké překvapení.

Ale radost jste měli velkou, ne? Kabina se otřásala euforií…

To určitě. Jen nás mrzí, že na stadion nedorazilo více diváků. Naštěstí ti, co přišli, byli hodně slyšet. To nám pomáhá.

V utkání vám pomohli stopeři Navrátil s Tomlem, kteří podali velmi dobré výkony…

Nejen stoperská dvojice, ale i oba krajní obránci mohli hrát jednoduše, nic nevymýšlet, žádnou Barcelonu. Celou obrannou čtyřku musím pochválit.