Fotbalisté Želče otevřeli jaro třemi vstřelenými góly, čistým kontem na kontě inkasovaných branek a vítězstvím v důležitém nováčkovském duelu s Kaplicí.
Před svými fanoušky hráli také dva blizcí sousedé od Lužnice, ani jeden z nich ale nemohl být po skončení zápasu spokojený. Soběslavští i s posilou Ladislavem Líkařem (bývalý hráč Veselí, naposledy působil v divizním Zličíně) podlehli ambicióznímu Jindřichovu Hradci, v jehož dresu se trefili i dva táborští fotbalisté Marian Horka a Martin Šahajda. Veselskou Lokomotivu poslal už v prvním poločase na vedlejší kolej rezerva Písku.
Naprázdno vyšel na úvod letošního přeborového programu také celek z Dražic. S větrovskými mladíky Radimem Pfeiferem a Petrem Klejnou v sestavě (oba působí v Dražicích formou juniorských startů) podlehl na prachatické „umělce" domácímu Tatranu 1:2.

ŽELEČ – KAPLICE 3:0 (1:0)

Branky Želče: Novotný, Podroužek, Holub.
 Michal Šreyer, asistent trenéra Sokola Želeč: „Vstup do zápasu se povedl a už ve čtvrté minutě dal náš první gól po krásné akci Novotný, bohužel naprosto zbytečně dostal zároveň i žlutou kartu, což by se stávat nemělo. Řekl bych, že jsme pak měli celý zápas pod kontrolou a soupeř nás ojediněle ohrožoval prakticky jen v prvním poločase. V tom druhém nás definitivně uklidnil druhý gól Holuba a pak se trefil ještě kapitán Holub. Mužstvo podalo velmi dobrý a zodpovědný výkon, a naše vítězství je proto naprosto zasloužené."
 ŽELEČ: Blažek – Konvalinka, Barteska (76. Prokeš), Pavelka, Kubec – Kordina (53. Holub), Stránský, Majer, Podroužek – Pavličko (82. Šindelář) – Novotný (71. Janošík).

VESELÍ n/L. – PÍSEK B 0:2 (0:2)

Roman Lukáč, trenér Lokomotivy Veselí nad Lužnicí:  „Písek k nám přijel ve velice silné sestavě. V první půli jsme mu sice dokázali být solidním sparingpartnerem, ale jeho hráči dokázali díky svým kvalitám využít naše dvě chyby. Po druhém píseckém gólu do šatny bylo prakticky o zápase rozhodnuto. Ve druhém poločase už nás hosté prakticky k ničemu nepustili."
 VESELÍ n/L.: Plachý – Šachl, Jindřich Lukáš, Kodad, Fukal – Bednář (87. Koktavý), Petr, Maruška, Kolář (71. T. Hruška) – Sokolt, Hadáček.

SOBĚSLAV – J. HRADEC 1:4 (0:2)

Branka Soběslavi: M. Mazouch.
 Radek Hajič, trenér FK Rašelina Soběslav: „První půli jsme doslova prospali a kluci vůbec nemohli chytit rytmus. Celý poločas tak patřil soupeři, kterému navíc pomohl krásný gól Horky. My jsme si ještě do přestávky nepohlídali rohový kop soupeře a bylo to o dvě branky. Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Na soupeře jsme vlítli, Milan Mazouch snížil na 1:2 a měli jsme tam další šance včetně té Polišenského, který byla tisíciprocentní. V té zhruba půlhodině mohl zápas nabrat jiný směr. Místo toho pak ale hostující Šahajda trefil trestný kop a v závěru Hradec ještě výhru pečetil . Výsledek je možná krutý, ale na to se nehraje. Hosté zvítězili zaslouženě."
 SOBĚSLAV: Kuník – Madar, Chotovinský, Boháč, Kolba – T. Mazouch, M. Mazouch, Líkař, Žalda (80. Doležal) – K. Polišenský, Šmídmajer.

PRACHATICE – DRAŽICE 2:1 (1:1)

Branka Dražic: Prášek.
 Miloš Veselý, trenér TJ Dražice: „Na prachatické umělé trávě se hrálo typické utkání pro začátek soutěže, to znamená plné nepřesností a nedorozumění. My jsme v něm bohužel prospali začátek a brzy naprosto zbytečně inkasovali. Pak už se hra vyrovnala a zaslouženě jsme vyrovnali. Už to vypadalo, že zápas směřuje k remízovému konci, jenže my jsme pak zaváhali při rozehrávce domácí standardní situace a domácí z ní dali vítězný gól."
 DRAŽICE: Cimburek – Valášek, Kromka, Stuchlík, Kolář (78. Kos) – Janouch, Hořejší, Kaše (82. K. Novotný), Pfeifer (86. Dvořák) – Klejna, Prášek.