Poslední výsledky favorizují juniory Dynama, kteří porazili Teplice 4:1, zatímco mladíci Táborska v Mladé Boleslavi utrpěli debakl 11:0…

Trenér Dynama Karel Vácha měl z výhry týmu nelíčenou radost. „Konečně jsme se dočkali výhry, navíc po dobré hře, takže spokojenost," zářil a dodal, že radost má hlavně kvůli hráčům. „Těší mě, že to tak zvládli a že zápas měli celou dobu pod kontrolou."

Zásluhu na vítězství měla i pomoc pendlů z prvoligového áčka. Velký den měl zejména Volešák, jenž dal všechny čtyři góly týmu! „Volda hrál velmi dobře, pochvala ale patří i jeho spoluhráčům, kteří mu ty šance perfektně připravovali. Nedá se tudíž říct, že by to byl jen Láďův zápas," připomněl zkušený kouč, že góly vesměs padly po pohledných akcích, na nichž se podílela řada hráčů. „Třeba druhý gól padl poté, co Ondra Otepka rozehrál vtipně přímý kop. Třetímu a čtvrtému gólu zase předcházely vydařené kombinace řady hráčů," dodal. „Na výhru s Teplicemi bychom rádi navázali v derby," ujistil Vácha.

Dvacet zápasů bez porážky!

Přestože pro devatenáctku Dynama vítězství 1:0 s Libercem bylo jubilejním dvacátým (!) utkáním v I. lize dorostu bez porážky v řadě, trenér Petr Skála měl ke hře výhrady. „S výkonem mužstva jsem tentokrát nebyl spokojen," říkal po zápase pro Deník. „Klukům sice nemohu upřít snahu a navíc omluvou pro ně je, že jsme nebyli kompletní," zmínil absence stoperů Tomáška a Havla. „Přesto si myslím, že jsme mohli hrát víc uvolněně," podtrhl. „Ale na druhou stranu, dvacet zápasů za sebou bez porážky, to hovoří samo, k tomu netřeba žádný komentář," vyzdvihl.

Jak Deníku sdělil autor vítězného gólu proti Liberci Petr Pasecký, oslavu jubilejního duelu tým nechystal. „My slavíme prací," smál se Skála…

Pasecký: Na oslavy není čas, liga je dlouhá

Devatenáctka Dynama v I. lize dorostu dvacet utkání v řadě neprohrála a osmnáctiletý Petr Pasecký na tom má velký podíl. S deseti góly je totiž nejlepším střelcem mužstva.

Dvacátý zápas v řadě bez porážky, bude nějaká oslava?

Nic nechystáme. Pojedeme dál a budeme se připravovat na další utkání. Na oslavy teď není čas, liga je dlouhá.

Důvody k oslavě by však byly, dvacet zápasů za sebou bez porážky, to je skutečně ojedinělá a úctyhodná série!

Je to krásná série a my taky za ni jsme hodně rádi, ale jak říkám, sezona ještě neskončila, žádné oslavy teď nebudou.

Kdy jste si začali pořádně uvědomovat, že to už přestává legrace, že ta série začíná přerůstat běžná hlediska?

Když začala jarní část soutěže, tak jsme si uvědomili, že jsme podzim končili deseti zápasy za sebou bez jediné porážky. Pak jsme to teprve začali nějak víc vnímat.

Kdyby se dělala tabulka od zápasu s Příbramí, kdy jste, pokud se nemýlím, naposledy prohráli, byli byste asi hodně nahoře?

To asi ano. Stejně už jsme se ale posunuli dost nahoru. Rádi bychom skončili pátí.

Liberec jste porazili i díky vám, jediný gól zápasu jste dal právě vy. Jak jste ho viděl?

Jsem za to šťastný, ale měli jsme přidat ještě druhý gól. Bylo by to klidnější. A šance jsme na to měli.

Jenže ve druhé půli vás Liberec chvílemi taky dost zmáčkl.

To je pravda, zamáčkli nás. Přesto jsme tam i ve druhém poločase měli dost brejkových situací, a já taky, jenže jsme je nedokázali patřičně vyřešit. Ale vyhráli jsme, a to je důležité.

Z těch svých šancí jste měl možná na mysli hlavně tu na konci, kdy jste bránu zblízka překopl. Proč to nebyl gól, co tomu chybělo?

Asi větší klid v koncovce.

Že to říkáte právě vy… V poslední době není zápas, kdybyste vyšel střelecky naprázdno…

Začalo mi to tam padat a jsem za to hrozně rád. Není to však jen moje zásluha, je to věc celého týmu.

Vy jste góly dával i loni, kdy jste byl na hostování ve druhé lize dorostu v SKP. Jak na to hostování vzpomínáte?

Jedině v dobrém. Pravidelně jsem tam hrál a ta herní praxe mi strašně pomohla.

Je za vaším nevídaným vítězným tažením i to, že se trenérům Horejšovi a Skálovi povedlo dát dohromady dobrou partu?

Určitě. Máme tady výbornou partu, to je ve fotbale hodně důležitá věc.

Hodně kluků z dorostu v zimě bylo v přípravě prvoligového áčka, někteří kluci už dokonce stihli i ligové starty. Je tu i pro vás, další kluky z dorostu, možnost se v áčku prosadit?

Jsem přesvědčen, že ano. Jsme rádi, že se to teď tady tak posunuje a že v prvoligovém áčku mladí kluci z lavičky dostávají tolik šancí.

Je to i vaše přání, jednou se do prvoligového áčka podívat?

Samozřejmě. Zahrát si ligu, to je přání asi každého mladého kluka, co hraje fotbal. U mě je tomu taky tak.