Zápas jara, šlágr, magnet – jak je libo… Ať už ale dostane dnešní přeborová bitva na dražickém trávníku jakékoliv označení, buďte si jistí, že se mu nuda vyhne obloukem!

Souboj vedoucích Dražic se svým nejvážnějším a zřejmě už jediným konkurentem z Roudného se právem stane zřejmě nejsledovanější položkou víkendového fotbalového kalendáře na jihu Čech. V lepší výchozí pozici do něj vyrukuje domácí celek, který hájí před hráči od Malše tříbodový náskok. A pokud hosté chtějí získat postupové otěže výhradně do svých rukou, musejí na dražickém trávníku udělat všechno pro vítězství. V takovém případě by totiž strhli na svou stranu i vzájemnou bilanci, protože v podzimním domácím střetnutí s Dražickými remizovali 1:1.

Ačkoliv se dnešní souboj svou důležitostí výrazně vymyká z dosavadních přeborových kolejí, dražické mužstvo k žádným mimořádnostem nepřistoupilo. „Připravujeme se na utkání jako na každý jiný zápas, i když v něm samozřejmě půjde o hodně," potvrzuje relativní klid v domácích řadách jeden z domácích trenérů Lubomír Kolář a dodává: „Nechci, aby to vyznělo hloupě, ale máme tříbodový náskok, v Roudném jsme remizovali, a tak by nám nakonec nemusela ublížit ani případná remíza."

Oba soupeři se samozřejmě na jaře navzájem sledují, i když se žádné speciální výzvědy nekonaly. „Vnímáme, jak na tom Roudné je, jak hraje. Aktuálně si vede podobně jako my. Každopádně očekávám vyrovnaný zápas s opatrným začátkem, a pak se uvidí. Hodně napovědět může samozřejmě první gól," odhaduje Lubomír Kolář.

Pro dnešní šlágr má dražické mužstvo k dispozici kompletní kádr. Nastoupit už by mohl také Marian Horka, kterého v poslední době trápily zdravotní problémy. Domácí věří i v podporu těch fanoušků, kteří dají očekávanému fotbalovému mači přednost před sledováním televizního hokejového přenosu. A mělo by jich být dost – dost možná klíčový zápas o prvenství v soutěži si to zaslouží. Dodejme, že jeho výkop je v 17 hodin.