V pondělí se na  tréninku druholigových fotbalistů FC MAS Táborsko objevily dvě mladé posily pro jarní část mistrovských soutěží. Jedná se o fotbalisty Slavie Praha – 21letého útočníka Zdeňka Linharta, reprezentanta ČR U21, a 19letého záložníka Tomáše Valentu. Oba budou v Táborsku půl roku hostovat. Zvláště příchod Zdeňka Linharta má pikantní nádech. Tento talentovaný fotbalista, který s fotbalem začínal v českobudějovických Čtyřech Dvorech, v zimě přestoupil do Edenu z týmu jihočeského rivala SK Dynamo České Budějovice. Slávistický útočník to ale podle vlastních slov nějak extra neřeší. „Zápas mezi Táborskem a Dynamem bude pro mě ale samozřejmě trošku speciální," přiznal útočný štírek, který příští měsíc oslaví 22. narozeniny. Jihočeské týmy se utkají 12. března na stadionu Soukeník.

Zdeněk Linhart spolu se svým manažerem věděli, že po přestupu do notně posílené Slavie se útočník bude těžko prosazovat do základní sestavy. „Rozhodli jsme se, že pro mě bude lepší jít na půl roku někam, kde budu hrát. Táborsko mělo o mě delší dobu zájem a když se ozvalo, kývli jsme na jeho nabídku. Vím, že Táborsko hraje velmi dobrý, technický fotbal. Doufám, že tu budu pravidelně nastupovat, že pomůžu já týmu a tým mně tím, že budu hrát," byla první bezprostřední slova útočníka, s nímž FC MAS Táborsko přinese příští týden větší rozhovor.

Zdeňka Linharta momentálně trápí zranění paty, ale on sám dělá vše pro to, aby začal s týmem brzy trénovat zcela naplno. Co se týče čísla dresu, pokud to bude možné, Zdeněk byl rád nosil na zádech 23.
Výkonný ředitel klubu Tomáš Samec potvrdil, že Táborsko sledovalo pohyb hráčů v kádru Slavie a o Linharta se intenzivně zajímalo. „Hráč i jeho agent věděli, že v zimě obměňujeme naši útočnou vozbu. Zdeněk k nám přichází jako útočník číslo jedna," uvedl Tomáš Samec. Co se týče Tomáše Valenty, je to mladý, šikovný hráč, který se může v Táborsku „zdržet" i delší dobu. „Pokud by to dávalo smysl oběma stranám, je to možné," potvrdil Tomáš Samec.

Táborsko najelo v roce 2016 na úsporný ekonomický režim kvůli chystanému zahájení výstavby nového stadionu, ale výkonný ředitel Tomáš Samec přesto nevyloučil příchod ještě jedné posily. Informace bude potvrzena, nebo vyvrácena v nejbližších dnech.