Jihočeši vstoupili do zápasu dobře. V 6. minutě měl gól na hlavě po rohu Dvořák, ale scházel mu asi metr, protože míč trefil temenem, nikoliv čelem. Pak se do hry více vložili Meteorští. V 18. minutě vytáhl jejich ránu před břevno brankář Matoušek a o minutu později zazvonilo břevno jeho brány. Na šance to za chvilku bylo vyrovnané, protože pohotový volej Větrovského vyhlavičkovala obrana Meteoru z prázdné brány. A pak už přišel gól. Brankář domácích Mareš vyběhl proti dlouhému míči, ale místo něho v souboji trefil svého spoluhráče, balon zůstal před Švecem, který ho dovezl do prázdné brány – 0:1. (Táborsko přeje zraněnému hráči domácích brzké uzdravení.).

Táborsko, které v dalších minutách kontrolovalo hru, mělo přidat druhý gól. Blízko k tomu měl v 60. minutě Švec, který zblízka tváří v tvář nastřelil brankáře Mareše, který v Praze hostuje právě z Táborska. V 67. minutě po krátkém pobytu na hřišti málem dal gól Kolář při zaváhání brankáře a v 74. minutě zakončil Švec svůj brejk vedle. A tak přišel čtyři minuty před závěrečným hvizdem trest od domácích. Po nedůrazném odkopu vrátil hráč Meteoru míč přesně do sítě k levé tyči – 1:1.

Napětí vrcholilo. V 79 .minutě Švec vlétl do vápna a když o svou šanci vystřelit přišel, tak nahrál před prázdnou bránu Laszákovi, který napřáhl, ale meteorská obrana ho v poslední pikosekundě připravila o míč. A v úplně poslední minutě táborský brankář Matoušek fauloval hráče Meteoru ve vápně a sudí nařídil penaltu. Tu však Matoušek bravurním zákrokem chytil. Zápas skončil po 80 minutách remízou.

Pokutové kopy se kopaly dál, aby přisoudily druhý bod. Rozhodlo se až v 10. sérii! Hosté zvítězili 7:8, když za ně „jedenáctku" dali Dvořák, Laszák, Hofbauer, Bláha, Kolář, Mikuláštík, Radosta a vše rozhodl Postřihač. Do břevna a tyče pálili Švec a Kmeťo. Hosté dvakrát trefili konstrukci a jednou je vychytal Matoušek.

Po skončení příštího domácího utkání s Ústím nad Labem v sobotu 30. května se asi v 15.00 uskuteční slavnostní dekorace vítězů na táborském stadionu Viktoria. U16 FCT Champions České ligy mladšího dorostu!

FK Meteor Praha VIII – FC MAS Táborsko 1:2 po PK (0:1)
Branka: 24. Švec.
PK 7:8, rozhodující PK Postřihač

Sestava FCT: Matoušek – Hofbauer, Kmeťo, Bláha, Laszák – Postřihač, Hrubý (41. Radosta), Dvořák, Větrovský (66. Kolář) – Švec, Kubec (58. Mikuláštík).