První ročník žákovského fotbalového turnaje O pohár divoké Vltavy Magic Cup 2013 nadchl na Lipensku všechny účastníky. „Byla to skvělá konfrontace," potvrdil čestný prezident turnaje Karel Poborský, který v Loučovicích, Horní Plané a na hřišti v Lipně nad Vltavou sledoval dramatické souboje.
„V organizovaných soutěžích se tyto týmy nemají šanci potkat, je výborné, že fotbaloví žáci dostali tuto příležitost. Trenéři si vyměnili poznatky, načerpali zkušenosti," doplnil spokojený viceprezident Jiří Kotrba.
Organizátoři připravili měření sil pro osm družstev čtyř zemí. Dorazili fotbalisté z Kanady (Cobras Ottawa), Ruska (Sinara Jekatěrinburg) a Slovenska (Slovan Bratislava). Český mládežnický fotbal reprezentovaly České Budějovice, Olomouc, Příbram, Plzeň a Slavia Praha.
„Za mého dětství podobné turnaje v mezinárodním měřítku prakticky vůbec nebyly, je úžasné, že si mohou fotbalisté zahrát proti soupeřům z celého světa," nechal se slyšet rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský, který přímo v dějišti turnaje prožil tři velice příjemné dny. „Až na počasí," posteskl si a okamžitě ale dodal: „Jenže tomu nikdo neumí poručit."
Nejlépe se s náročným programem a vytrvalým deštěm poprali žáci Olomouce a Slavie Praha. Tyto týmy se střetly ve finále.
V něm rozhodl jediný gól, který potěšil Hanáky.
„Nejen mezi finalisty, ale i v dalších týmech je hodně šikovných hráčů," všiml si Poborský, autor legendárního lobu z ME v Anglii. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhodnocen Lukáš Pfeifer z Dynama ČB.
Výsledkově se na jihu Čech nedařilo hostům ze zahraničí.
Slovan Bratislava sice prošel sítem základní skupiny až do semifinále, ale Ottawa a Jekatěrinburg celkové pořadí uzavíraly. Trenér Ottawy Pavel Čvančara moc poděkoval organizátorům za pozvání. „Naši hráči tu byli nadšení, turnaj byl úžasný."
Přímo do Loučovic přicestoval z Ruska také šéf supermoderního Paláce sportů z Jekatěrinburgu Genadij Sevasťanov. „Magic Cup se povedl, za rok vyšleme ještě silnější výběr, letos v turnaji startovali specialisté na sálový fotbal," poznamenal na adresu družstva ze Sinary. Právě zahraniční účastníci si pochvalovali nejen fotbalovou, ale i společenskou úroveň. „Navštívili jsme hrad Rožmberk, prošli jsme se po stezce v korunách stromů, byl to pro nás nezapomenutelný zážitek," rozplývaly se naděje ruského a kanadského fotbalu. Už teď je jasné, že první ročník Magic Cupu bude mít za rok pokračování. Doslova bombu si připravil pro všechny legendární český fotbalový reprezentant Karel Poborský: „Mluvil jsem s Pavlem Nedvědem, nic by nemělo bránit tomu, aby v roce 2014 startoval na turnaji žákovský tým Juventusu." Na velice zajímavou zprávu reagoval organizační výbor v čele se Zdeňkem Zbytkem velmi pozitivně. „Jsme připraveni rozšířit počet účastníků na dvanáct."