Odehráli jsme fantastickou sezonu, absolutně nadstandardní. I přes poslední porážku byla sezona obrovsky úspěšná. Samozřejmě, že výkon v posledním kole je velkou kaňkou na tom všem. Nic to ale nemění na tom, že kluci v celém ročníku předváděli skvělý fotbal. Uvědomme si, že loni jsme se zachraňovali. Letos jsme do posledního kola hráli o postup do Synot ligy. Takže i přes dnešní výpadek: Klobouk dolů před hráči! Závěrečná prohra 0:6 je hodně. Je to moc mrzuté. Ale zítra také vyjde slunce a život půjde dál…

Zdálo se, že hráči FC MAS Táborsko neusnesli zápas s Dynamem psychicky…
S tím musím souhlasit. V kabině bylo vidět, že kluci strašně moc chtějí, bylo vidět, že na trénincích makají, vládla dobrá atmosféra. Ale stalo se něco jiného. Budějovice a Hradec Králové hrály každé utkání pod tlakem, věděly, že nesmějí zaváhat, zatímco my jsme si hráli v pohodě svůj fotbal. Pod takovým tlakem jsme nebyli. Ale čím více se blížil závěr sezony a situace v tabulce nebyla rozhodnuta, byli naši soupeři ve výhodě, protože my jsme na kluky tlak nepřenášeli. Budějovice se s utkáním psychicky vyrovnaly daleko lépe než my. Na tom je kus pravdy.

Prohrávat v 15. minutě 0:3, to musí zamávat s každým týmem…
I s většími bombarďáky, než jsme my, když budou takto prohrávat v patnácté minutě, to zatřese a položí je to. Pamatuji si na pár obratů třeba ve finále Ligy mistrů, ale buďme nohama na zemi. V devětadevadesáti procentech případů, když v patnácté minutě prohráváte na profesionální úrovni o tři góly, tak se to nepodaří obrátit.

Jakoby ale hráči FC MAS Táborsko málo bojovali, byli málo srdnatí…
To si úplně nemyslím. Měli jsme svázané nohy. Vstup do zápasu nebyl z naší strany vůbec dobrý. Pak obavy a pochybnosti v hlavách hráčů narůstají. Znovu připomínám, loni jsme hráli o záchranu. Letos jsme se ocitli v situaci, na kterou naši hráči nebyli zvyklí. Není jednoduché se s tím popasovat. Když vysoko prohráváte, je těžké udržet si kvalitu hry.

Čím si vysvětlujete tak velké množství chyb ve hře svých hráčů?
Chyby vyplývaly z průběhu utkání. Za stavu 3:0 jsme vystřídali. Chtěli jsme dát kontaktní gól. Chtěli jsme ty tisíce fanoušků odměnit tím, že brankou zápas zdramatizujeme. Místo toho, abychom hru zavřeli, poslali jsme na hřiště ofenzivního hráče. Pak byla hra relativně vyrovnaná, ale Budějovice byly přesto do konce první půle nebezpečnější. Měly kromě vstřelených gólů ještě dvě šance. My jsme měli jen náznaky akcí. Druhou půli jsme začali dobře, ale přišla standardka, Machovec zvýšil na 4:0 a bylo po zápase. Bylo vidět, že na našich hráčích je deka a že jsme na černé sjezdovce…

Tušíte, jak se odvine vaše budoucnost u týmu? Předpokládám, že vás čekají jednání s vedením klubu.
To je otázka na šéfa klubu Jiřího Smrže a výkonného ředitele Tomáše Samce. O mé budoucnosti jsme zatím nemluvili. Byl bych moc rád, kdyby naše spolupráce pokračovala.

Většinový majitel FC MAS Táborsko Jiří Smrž prohlásil k výkonu domácího týmu v utkání s SK Dynamo České Budějovice (0:6):
„Byla to ostuda a ponížení. A bude to mít svůj dopad… Celkové skóre ze vzájemných zápasů 0:8 je jednoznačné. Dynamo ukázalo, že je nejlepším týmem v kraji. Někteří naši hráči neodevzdali na hřišti to, co měli. Náš tým utkání nezvládl. Omlouvám se fanouškům za jeho výkon. Zároveň chci poděkovat za podporu v celé sezoně, která pro nás i přes závěrečnou porážku skončila třetím místem a historickým úspěchem. Co se týče postupu, žili jsme hezký sen, ale tvrdě jsme se z něho ve středu probudili. Chci také poděkovat našemu pořadatelskému týmu v čele s Karlem Chotovinským a bezpečnostní agentuře, jak se skvěle vypořádaly s organizací utkání."