Jaký to je pocit, dát v lize gól?

Hodně příjemný. Jsem za to hrozně šťastný.

Takže radost byla veliká?

Jsou to hodně příjemné pocity, při zápase jsem na to ale tolik nemyslel. Byl to gól na 1:2 a my chtěli hrát dál a aspoň vyrovnat.

Jak jste svůj premiérový gól viděl?

Výbornou práci tam odvedl Roman Wermke, který zatáhl balon, nahrál to Lengymu a ten mi to parádně patou předložil. Pak už ale bylo jen na mně, jestli to trefím, nebo ne. Naštěstí se mi to podařilo.

Naštěstí? Zdálo se, že k bližší tyči jste mířil záměrně?

Já se snažil hlavně umístit míč do brány. Hlavní bylo trefit bránu.

Věřil jste v tu chvíli, že můžete ještě se zápasem něco udělat?

Určitě. Bylo totiž vidět, že Plzeň byla z toho gólu docela zaskočená. V tu chvíli jsme byli přesvědčeni, že s tím ještě něco můžeme dělat. Tím spíš, že jsme pak rychle přidali i druhý gól. Oni z toho byli hodně zaskočení a je velká škoda, že jsme aspoň tu remízu neudrželi.

Bod ze hřiště ligového lídra mohl mít v konečném účtování velkou cenu.

To jistě. Hlavně po psychické stránce nás mohl hodně nakopnout. Myslím ale, že to by mohl i ten dobrý výkon, co jsme v Plzni předvedli.

Hráli jste ve druhé půli opravdu výborně. Asi nejlíp na jaře, co?

Možná, že jo, těch dobrých zápasů však bylo víc. Třeba na Baníku.

V půli jste prohrávali 0:2 a Plzeň byla jasně lepší. Čím si vysvětlujete takovou změnu v obrazu hry po poločase?

My si o půli řekli, že s tím zkusíme něco udělat. Vysunuli jsme presink a tolik nezalejzali. Zůstávali jsme na stoperech, aby nemohli tolik rozehrávat. To se vyplatilo.

Vy jste sebral už na začátku zápasu balon stoperu Procházkovi.

On si to ukopl a já si míč hned hodil kolem něj a chtěl rychle zakončit, jenže on se stačil vrátit a zaskluzovat mi to do rohu.

Hodně se po půli dopředu vytahovali i Lengyel a Klesa.

My se hodně snažili útočit. Prostě jsme s tím něco museli udělat, neměli jsme co ztratit.

Nemělo na vás negativní dopad těžké zranění brankáře Křížka?

Já zprvu nevěděl, že to jeho zranění je tak vážné. Dozvěděl jsem se to až o poločase.

V základu jste v lize byl prvně?

Od začátku jsem nastoupil už loni proti Boleslavi. Teď to ale bylo po dlouhé době a byl jsem za to hodně moc rád.

V závěru jste střídal, ale nemrzelo vás, že jste nebyl na hřišti ještě v té 88. minutě, kdy jste měli obrovskou šanci vyrovnat? Třeba vy byste ten gól dal?

Já už toho měl plné kecky a pomalu jsem si o to střídání vlastně sám řekl.

Nebylo to i kvůli tomu, že jste před Plzní hrál dva zápasy za českou devatenáctku?

Podle mne na to ty dva zápasy s Chorvaty neměly vliv. V úterý jsem hrál jen chvilku na konci a ve čtvrtek první půli. Tak byl trenér Vozábal domluven s panem Csaplárem, že budu hrát jen půli, abych byl na Plzeň fit. Dalo se to zvládnout, dokonce jsem dal v Plzni i předtím proti Chorvatsku vždy gól.

Byť jste odehráli v Plzni druhou půli fantasticky, nevezli jste ani bod a v tabulce je vaše situace dál krajně vážná.

Už tam s námi vlastně dole zbyly jen Teplice a Hradec, ty tam musíme pod sebe dostat. S Hradcem hrajeme teď v pátek večer tady doma a za každou cenu musíme uhrát tři body. Je to hodně důležitý zápas. Ne-li ten úplně nejdůležitější ze všech…