Touha potrápit ambiciózní celek Strakonic v jeho domácím prostředí se utopila v šedi beznaděje a podprůměrného výkonu, ze kterého vzešla hrozivá porážka 1:6.

„Nebudeme si nic nalhávat. Určitě jsme se mohli poprat alespoň o to, aby zápas neskončil ostudným výsledkem. Ale tohle ostuda byla,“ nebere si servítky trenér B–mužstva Spartaku MAS Milan Škarda, pro kterého není omluvou ani obrovská síla domácího celku. „Strakonice jsou samozřejmě nesmírně kvalitním týmem a je jen otázka času, kdy budou hrát úplně nahoře. Ale z toho, jak jsme tentokrát o výsledek bojovali, jsem strašně moc zklamaný a budu to dlouho trávit,“ přiznává kouč pokořeného týmu.

Jeho krev přivedlo do varu především vystoupení několika hráčů sezimoústeckého týmu. „Je těžké, když si v kabině něco řekneme, ale pár hráčů si to prostě přebere jinak a ani zdaleka stanovené pokyny neplní. Dotyční by si to rozhodně měli srovnat v hlavě. Pravdou je, že svůj den tentokrát neměl ani brankář Varyš,“ hovoří Milan Škarda o přičinách šestigólového debaklu u Otavy.

V kontrastu se zklamáním hostů je pochopitelně radost ve strakonickém táboře. Trenér domácího favorita Karel Sládek pocítil především úlevu, že se jeho osobnostmi nabitý tým konečně chytil. „ Konečně jsme vstřelili góly, což nás v předchozích zápasech sráželo. Od hráčů jsme chtěli, aby soupeře přimáčkli hned od začátku a co nejrychleji dali gól. To se také povedlo; na Sezimák jsme opravdu vletěli a než se stačil rozkoukat, dostal góly.“

Nejbližší příležitost napravit si pošramocenou divizní reputaci bude mít rezerva „Ševců“ už v neděli, kdy pivítá na domácím trávníku svého tabulkového souseda z Hořovicka.