Z tria reprezentantů Táborska zasáhnou jako první do boje o mistrovské body hráči Spartaku MAS Sezimovo Ústí B, kteří se vydají k duelu do Vodňan. Tabulkové postavení obou soupeřů hovoří jasně – druzí hosté budou plnit na hřišti posledního týmu soutěže roli favorita. Realita však nabízí mnohem vyrovnanější prognózy. Sezimoústecký kouč Milan Škarda se zřejmě bude muset obejít bez kvarteta klíčových hráčů, jmenovitě Jana Chotovinského, Jelena, Švece a Říhy. Vodňanský celek navíc podle jeho slov rozhodně nepatří tam, kde se momentálně nachází. „Viděl jsem Vodňany hrát v Jankově a udělaly na mne velmi dobrý dojem. Budeme to mít těžké,“ varuje lodivod spartakovské rezervy. Důkazem toho je i zápas minulého víkendu; Vodňanští v něm neuvěřitelně potrápili favorizovanou Kaplici, přestože jí nakonec podlehli divokým skóre 4:5.

Na výsledek z města drůbeže budou určitě velmi zvědavi také fotbalisté Dražic, kteří se právě s mužstvem Vodňan perou na chvostu tabulky. Sami v neděli stanou před velmi těžkou prověrkou na hřišti exdivizních Prachatic. Domácí Tatran prožil v minulých dvou kolech výrazné zmrtvýchvstání. Nejprve si na domácím trávníku poradil s velmi dobře hrajícím Týnem nad Vltavou, o týden později vyraboval hřiště Hluboké nad Vltavou, odkud si odvezl hladké vítězství 4:1. Dražičtí naproti tomu na první sezonní výhru teprve čekají – na jejich chudé konto zatím přibyly pouze čtyři nerozhodné výsledky.

Jediným regionálním zástupcem, který se v osmém kole představí svým fanouškům, je mužstvo Chýnova. Na domácí půdě se v neděli pokusí přerušit nepříjemnou pětizápasovou šňůru zápasů bez vítězství, která ho nemilosrdně srazila do suterénních pater tabulky. Los přeboru mu k tomu ovšem nepřiřadil zrovna vhodného protivníka. Hosté z Čížové zavítají do Chýnova v roli čtvrtého týmu tabulky, který má navíc patent na úspěchy v cizím prostředí. Ve čtyřech střetnutích na hřištích soupeřů vyválčili hráči z Písecka sedm bodů za remízu v Bavorovicích (2:2) a výhry na Hluboké a ve Čkyni (shodně 1:0). Lichotivou sérii Čížovských rázně přeťal až kaplický favorit, který jim před týdnem zabalil na cestu domů čtyři branky.

Všechny tři zmiňované duely mají výkop v 16.30 hodin.