Jejich mužstvo je v divizním střetnutí s příbramskou rezervou potěšilo velmi poctivým výkonem prošpikovaným čtyřmi vstřelenými góly (4:1).
Domácí trenér Jan Klimek přitom musel už před zápasem řešit nečekaný problém. „Tomáš Hunal přišel s tím, že ho tahá sval, při rozcvičce si navíc přivodil svalové zranění i Dan Fořt. Nakonec jsme se museli bez obou obejít,“ hovoří kouč „Vodníků“ o předzápasových starostech.

Jeho hodnocení zápasu rozhodně nekoresponduje s konečným jednoznačným výsledkem. „Myslím si, že se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém jsme se dokázali prosadit v ofenzívě. V úvodu nás Příbram přehrávala, trefila tyč a měla tam další dvě nebo tři nebezpečné střely, při kterých nás výrazně podržel brankář Blažek. Uklidnil nás první gól, po kterém se hra vyrovnala a my navíc dokázali náskok do přestávky zvýšit.“

Dvoubrankové vedení nastěhovalo do kabiny táborského týmu potřebnou pohodu. Hned úvod druhé půle ale dodal zápasu novou zápletku. „V kabině jsme si řekli, že půjdeme na hřiště, jakoby to bylo nula nula, tedy stejně zodpovědně. Místo toho jsme ale hned inkasovali a dostali soupeře do hry,“ popisuje Jan Klimek nepříjemnou komplikaci v cestě za třemi body. Další potíže ovšem rázně odmítl vytáhlý útočník Štefan Czucz, který svůj kvalitní výkon v pravý čas korunoval dvěma góly. „Štefan to vzal na sebe a ukázal, že je pro nás velkým přínosem. Už od stavu 3:1 jsme měli zápas ve své režii, navíc jsme si pak vytvořili i další slibné situace. Nad kvalitním soupeřem jsme nakonec vyhráli zaslouženě,“ uzavírá téma nedělního duelu spokojený táborský lodivod.

Po třech vítězstvích v řadě se táborské mužstvo usadilo na páté příčce. V nejbližších divizních kolech ovšem stane před velmi těžkými prověrkami své aktuální formy. V sobotu se vypraví na hřiště silného vlašimského „béčka“, o osm dní později přivítá ambicemi nabitého rivala ze Strakonic.