„Chtěli jsme v domácím prostředí poslední zápas sezony zvládnout a poděkovat tím i fanouškům. To se nám sice nepodařilo, ale myslím si, že první půli jsme odehráli poměrně dobře. Bohužel ze dvou závarů, které jsme ve vápně soupeře měli, jsme gól nedali a soupeř pak potrestal naši hloupou chybu, která se neměla stát,“ uvedl trenér Roman Nádvorník.

Gól těsně před odchodem do šaten, který mladému Zadražilovi vstřelil nejlepší druholigový střelec Pázler, fotbalisty Táborska přibrzdil a po půli už byl Hradec lepší a čtvrt hodiny před koncem po Navrátilově faulu na Kropáčka výhru hostí z penalty Vlkanova pečetil. „Výsledek je zasloužený, měli jsme akorát hluchých dvacet minut na konci prvního poločasu. Chci poděkovat klukům, že mé poslední utkání u týmu odehráli kvalitně. Včetně mladých kluků, kteří tady v Táboře nastoupili,“ ocenil Karel Havlíček, kterého ve funkci trenéra v Hradci Králové vystřídal Zdeňko Frťala.

To Roman Nádvorník by dle ředitele klubu Tomáše Samce měl u Jordánu zůstat i nadále. „Hlavní cíl, s nímž jsme do sezony šli, se podařilo splnit,“ ocenil šéf FC MAS Táborsko v rozhovoru, který Deník přinese v týdnu.

Trenér Nádvorník při hodnocení pátečního klání uznal, že gól do šatny jeho svěřence srazil. „Do té doby jsme hráli dobře, po půli už se nám tak nedařilo a hlavně kombinace vázla. Ale z toho, že se nám druhou ligu povedlo s předstihem zachránit, máme velkou radost. Teď půjdeme na dovolenou, vyčistíme si hlavy a budeme se připravovat zase na novou sezonu,“ zdůraznil trenér Táborska.

POČÍTAL, ŽE SE MU GÓLMAN HNE
Tábor – Krátce před koncem zápasu posledního kola fotbalové II. ligy Táborsko – Hradec Králové (0:2) odpískal rozhodčí Lerch za Plašilův faul na Mrsiče penaltu, táborský Zbyněk Musiol ale brankáře Vízka nepřekonal.

Což se mu stalo už podruhé za sebou, v minulém kole totiž šestadvacetiletý útočník Táborska pokutový kop neproměnil ani ve Varnsdorfu, tam ale ještě stihl své zaváhání napravit a v poslední minutě vyrovnávacím gólem zajistit pro svůj tým ve II. lize už před závěrečným zápasem proti Hradci Králové definitivně záchranu.

Kdybyste teď penaltu proměnil, třeba jste se mohli pokusit ještě vyrovnat.
Že jsem ji nedal, mě mrzí. Nemělo by se to stávat.

Tím spíš, že jste ji nedal už ve druhém zápase po sobě…
Ve Varnsdorfu jsem penaltu kopal k pravé tyči a nedal jsem ji, tak jsem se teď chtěl vrátit k tomu, co mi předtím vycházelo, jenže mi to bohužel nevyšlo.

Takže předtím jste pokutové kopy dával doprostřed branky pod břevno?
Přesně tak. Počítal jsem, že se brankář hne a riskne jednu stranu, jenže on zůstal stát, jen zvedl ruce a tu střelu snadno chytil. Jak mi potom řekl, od trenéra gólmanů měl informaci, že já penalty kopu doprostřed, takže se rozhodl, že padat nebude a zůstane stát.

Co k zápasu samotnému? Do půle jste hráli dobře, ale gól jste nedali. Po půli už ale byl Hradec lepší. Souhlasíte?
Je to tak. První půli jsme hráli fakt dobře, jenže jsme těsně před půlí dostali gól do šatny, a to nás zřejmě opařilo. Po půli už jsme moc šancí neměli.

Jak byste hodnotil celkově sezonu?
Cíl byla záchrana, to se nám povedlo. Takže sezona se dá označit za úspěšnou.

Pro vás osobně určitě, se třinácti góly jste třetím nejlepším střelcem celé druhé ligy!
Docela se mi dávat góly dařilo, vždycky ale člověk může být ještě lepší. Těch gólů jsem mohl dát víc. Ale měl bych v Táboře zůstat, třeba mi to bude padat dál.