Hosté potřetí na jaře neskórovali, zato domácí dali v sobotu branku už ve 3. minutě. Džafić z pravého křídla nádherně nacentroval a Musiol hlavou rozvlnil síť za Prepslem.

Táborsko mělo v první půli řadu dalších šancí. Ve 13. minutě Džafić zkoušel skórovat hlavou, možná by míč šel vedle, ale stoper ho raději vykopl na roh. Ve 29. minutě měl na noze gólovou pozici Musiol, ale jeho střela z oblasti penalty byla až moc slabá. Ve 34. minutě ostře pálil po zemi Šimák. I jeho rána volala po brance. Frýdek měl šanci jen jednu, ale Prokeš neuspěl.

Zápas byl ve druhé půli stále otevřený, i když Táborsko mělo více ze hry. Potvrdilo to v 54. minutě: další centr Džafiče si srazil do vlastní brány Literák – 2:0. Frýdek se snažil o kontaktní gól, ale spolehlivý gólman Toma střelu Zapalače v 58. minutě vyrazil. Gól měl na kopačce také domácí bek Kotrba, ale jeho rána zpoza vápna se mezi tyče nevešla.

FC MAS Táborsko zaslouženě uhrál tři body a do Sokolova pojede jako lídr.

FC MAS Táborsko - MFK Frýdek-Místek 2:0 (1:0)
Branky: 3. Musiol, 55. Literák (vlast.)

FC MAS Táborsko: Toma – Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Šiml - Džafič (90+1. Hric), Javorek, Šimák (76. J. Rabiňák), M. Vukadinovič - Musiol (88. Traoré).

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček (73. Coufal), Cigánek, Literák, Žídek – Talián, Uvíra, Mozol, Zapalač (60. Kmoníček) – Prokeš , Staško (60. Kovařík),.

Rozhodčí: Marek – Plesar, Vaňkát.
ŽK: 51. Šimák, 74. Ciferský, 84. Vukadinovič – 43. Uvíra, 86. Coufal

Diváci: 1109.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: „Frýdek-Místek hrál u nás dobře, pořád se snaží útočit. Dostával nás chvílemi pod tak, když byl na míči, i když byl bez míče. Proto jsem rád, že jsme utkání zvládli s dobrým výsledkem. Velice rychle jsme šli do vedení a zápas jsme měli rozhodnout už v první půli. Měli jsme na to tři další šance. Takto Frýdek stále vzdoroval a až tak do 70. minuty nebylo nic rozhodnuto."

Hodnocení trenéra MFK Frýdek-Místek Milana Duhana: „Od začátku bylo jasné, že Táborsko chce tento duel vyhrát a jít na první místo tabulky. Dostali jsme brzy gól a z něho bylo jasné, jak budou domácí hrát: rychlé kontry po lajnách a centry do vápna na Musiola. Domácím navíc výborně zahrál Šimák. My jsme se snažili zahustit prostor, což se nám do dvacáté, pětadvacáté minuty dařilo. Z toho jsme si vytvořili jednu šanci, kterou Prokeš nedal. Kdyby to bylo 1:1, dalo by se s utkáním něco dělat. Pak Táborsko potvrdilo svoji kvalitu a zaslouženě zvítězilo."