„Prohráli jsme podruhé za sebou, to je hořká pilulka a není to nic, co by nám mělo dělat radost," smutnil po zápase trenér Petr Frňka.

Zato jeho karvinský kolega Jozef Weber jen zářil: „Nám se předchozí zápasy nepovedly, a tak jsme se na utkání tady důkladně připravili," podtrhl a upřesnil, že o Táborsku se ví, že hraje kvalitní kombinační fotbal a že oni chtěli tudíž hrát z bloku a vyrážet do brejků. „Naši hráči měli hodně sprintových náběhů a řekl bych, že jsme jich mohli dotáhnout ještě víc," mrzelo ho.

Brejky hostí byly skutečně velice nebezpečné a zejména rychlý Moravec obranu Táborska notně provětral. Začátek zápasu přesto patřil domácím, kteří hned v první pětiminutovce kopali po faulech na Cikua dva přímé kopy těsně za vápnem, Presl ale pálil do zdi a Hanzlík poté nad. V 8. minutě už ale měl Traoré po centru Cikua čistou šanci, z malého vápna však hlavou mířil vedle. Smůlu měli domácí i na konci první půlhodiny, kdy se míč po Džafičově přízemní ráně odrazil od tyče do autu. Pět minut nato po Hanzlíkově přímém kopu hlavičkoval Mráz nad bránu.

I proto domácí záložník Petr Javorek si nemyslí, že Karviná vezla body právem: „Celou první půli jsme hráli velmi slušně a Karviná spoléhala jen na brejky. Podle mě tady zaslouženě určitě nevyhrála."

Tak to viděl i trenér Frňka: „V první půli jsme hráli velmi dobře, místo toho, abychom šli do vedení, a měli jsme na to několik šancí, si ale necháme dát gól po dohrané standardce. Tu jsme měli odvrátit, jenže přišla hrubá chyba. Kdybychom vedli 1:0 my, mohl zápas skončit opačně," litoval kouč FCT.

Vedoucí gól po rozehraném přímém kopu ale dal Jovanovič, a když v 69. min. po úniku Moravce zvýšil Fiala na 0:2, bylo rozhodnuto. Po půli totiž sice domácí opticky měli více ze hry, hráči Karviné ale dokázali jejich útočné záměry mařit už před vlastním pokutovým územím. Po pauze už domácí prakticky neměli větší šanci. „Po zranění Džafiće jsme už neudrželi míč nahoře a naše hra byla strašně křečovitá," uznal trenér Frňka.

Táborsko – Karviná 0:2 (0:1)

Branky: 29. Jovanovič, 69. Fiala. ŽK: Ciferský, Traoré (oba Táborsko). Diváci: 473. Rozhodčí: Váňa – Melichar, Kožár.

Táborsko: Toma – Sladký, Mráz, Cíferský, Hanzlík – Šiml (60. Nešický) – Ciku (71. Strnad), Javorek, Traoré, Presl – Džafič (51. Dornič).

Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Šisler, Sedlák – Fiala (84. Urgela), Budínský, Moravec (89. Puchel) – Zelený (66. Sivrić).