Představí se tam FC MAS Táborsko. Jihočeši se na Slezany připravili jako na každý jiný tým a na pěkný, útulný stadion v Opavě se těší. „Hraje se tu pod umělým osvětlení, na stadion chodí fantastické množství diváků. Čekáme hezké, ale náročné utkání. Opavě se jako nováčkovi soutěže daří. My bych ji chtěli v jejím rozletu přibrzdit," uvedl trenér FC MAS Táborsko Petr Frňka.

Slezský FC Opava teď poslední tři zápasy nevyhrál, aktuálně nedává moc gólů, ale to podle Petra Frňky neznamená, že byl hrál špatně. Mezi jmény v kádru se skví Zdeněk Pospěch (Ostrava, Sparta, Kodaň, Mainz), zkušený krajní obránce, který se do Opavě vrátil po několikero angažmá v zahraničí. „Opava má vůbec velmi zkušené mužstvo," všiml si trenér Jihočechů, který samozřejmě nejvíce přemýšlí o hře vlastního mužstva. Jeho cílem je, aby si tým v Opavě v sobotu dokázal vytvořit dostatek brankových příležitostí a proměnil je.

Táborsko nepojede na sever Moravy s defenzivní taktikou. Nemá to v povaze. „Bránit nebudeme ani příští středu v poháru proti Viktorii Plzeň. Také v Opavě budeme praktikovat naši kombinační hru, chceme se bavit fotbalem a nebudeme na tom nic měnit. Vidím na našich hráčích, že mají dostatek zdravého sebevědomí, aby se svou hrou prosadili," uvedl Petr Frňka. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku a trénují.

Táborsko teď čeká náročný program: v sobotu liga v Opavě, ve středu pohár s Plzní, další sobotu liga s Třincem a první pátek v říjnu liga v Ústí nad Labem. Během 14 dní jihočeský tým podstoupí čtyři těžké duely.