Tým je v dobré náladě, sportovní forma mu jde nahoru, zvítězil ve Znojmě 4:1 a vyhrál také v přípravě nad Hradcem Králové 2:0. Důležité bude sobotním výkonem navázat na minulé zápasy a proti Mostu znovu hrát stejně útočný, efektivní fotbal okořeněný brankami.

Trenér Petra Frňka ale lehce varuje, že ani dobré výkony v aktuálním ročníku FNL nemusejí mít nic společného s tím, jak bude vypadat duel proti Mostu. Hráči se však pilně připravují, aby uspěli. „Mně se s mužstvem pracuje velmi dobře. Na jaře i teď. Naše výsledky ze začátku sezóny nebyly ideální, ale výkony byly dobré. Kluci nepropadli panice, žádné skepsi, chtějí vyhrávat. Jsou připraveni nechat v sobotu na hřišti duši," uvedl Petr Frňka.

Ani Most nemá takový začátek ročníku, jak by si představoval, fotbal však produkuje kvalitní. Teď v přípravě remizoval s druhobundesligovým Norimberkem 3:3. „Most je nepříjemný soupeř, proti kterému se nám v minulé sezoně moc nedařilo. Rozhodně odmítáme jakékoliv tendence ho podcenit, naopak, připravujeme se náročný a složitý zápas, ve které chceme vyhrát," uvedl trenér FC MAS Táborsko.

K týmu se už oficiálně připojil záložník Elvist Ciku, který dosud kvůli administrativním průtahům jen trénoval. „Pro Elvista i pro tým je dobré, že tato anabáze, kdy nemohl hrát, skončila. Máme tady konkurenční prostředí, konkurence mezi hráči je opravdu velká. Hráč se ji naučili vnímat pozitivně a všichni chtějí podat co nejlepší výkony," pochvaluje si Petr Frňka.

Po čtrnáctidenním výpadku kvůli zranění už trénoval útočník Miloslav Strad a také Antonín Presl, který dostal volno na zacelení šrámů, nemá žádná omezení.

Sobotní střetnutí devátého celku se čtrnáctým budou řídit rozhodčí Pechanec - Černý, Kožár