Jde o část z 15 milionů, které má Tábor v rozpočtu připravené a schválené na rekonstrukci stadionu v okamžiku, kdy bude převeden do jeho majetku. Jak ale starosta Jiří Fišer zopakoval, převod je komplikovaný a v cíli právníci zdaleka nejsou. „Operace převodu je složitá a realizace drhne, byť se obě strany snažily. Sešel jsem se proto s panem Smržem a naznačil mu, že může být i jiná cesta, a tou je investiční dotace,“ naznačil starosta, jak přestavbu stadionu rozhýbat, aniž by se čekalo na vyřešení majetkoprávních vztahů. Při tomto modelu stadion dál zůstává spolku FK Tábor.

Po společné schůzce pak ze sídla klubu dorazila na radnici žádost o uvolnění zmíněné částky. Jiří Smrž ujišťuje, že i kdyby se nenašel jeho nástupce, miliony neskončí v černé díře. „Nikdo nemusí mít obavy, že se peníze vyhodí. Za patnáct milionů postavíme slušný stadion pro třetí ligu, žádný nadstandard, ale již nám umožní hrát i druhou ligu, i když bude potřebovat ještě něco navíc. Jsem rád, lidi si totiž přejou, aby tu fotbal zůstal a já budu svému nástupci pomáhat,“ ocenil rozhodnutí zastupitelů, že se přestavba stadionu pohne kupředu.
Již podzimní část soutěže by totiž rádi hráli v Táboře a nikoli na Soukeníku.

Peníze půjdou na první etapu výstavby, na niž už mají stavební povolení a patří k ní k zrealizovaná výměna trávníku. Umělohmotný povrch nahradila živá tráva, jak II. Liga vyžaduje. Ředitel klubu Pavel Samec doplnil, že neúspěšná žádost o dotaci od ministerstva školství, již by použili na vybudování zázemí stadionu, je přiměla z nároků slevit a škrtat. Vznikla minimalistická varianta, která zajistí především tribunu pro diváky a drobné stavební úpravy za 10 milionů. „Zároveň budeme nadále usilovat o získání dotace, abychom mohli zrealizovat optimální rozsah prací potřebných pro fotbalový oddíl i fanoušky,“ uvedl Pavel Samec s tím, že zbývajících pět městských milionů by využili ke spolufinancování této části přestavby stadionu.

Místostarostka Michaela Petrová z Jinak! si, jak sama řekla, „nemůže odpustit komentář“. „Je to absurdita celého příběhu. Převod stadionu násilně prosadili až se rozpadla koalice a nyní po roce je všechno jinak. Už se nechtějí majetku zbavit, ale stačí jim patnáct milionů. Já jsem zásadně proti. Dáme peníze do cizího majetku, který budou využívat jen fotbalisté a nikoli naše děti,“ avizovala před hlasováním, v němž se na její stranu připojili již jen kolegové z Jinak! Jakub Smrčka a Miloš Tuháček.

S modernizací „neměstského“ majetku teď mají problém i zastupitelé KSČM Ladislav Šedivý s Václavem Ebertem. Naopak podporu si starostova rychlejší varianta získala u fotbalového fanouška z ODS Františka Dědiče. „Město má zodpovědnost za vytváření podmínek pro sport, tedy i pro fotbal, ale slušný stadion pro něj dosud nemá. Dáváme peníze do našeho budoucího majetku, protože klub stadion dlouho neudrží, nezvládne provoz,“ tipuje František Dědič. Výhodou podle starosty Fišera navíc je, že při tomto modelu bude klub moci sdružovat peníze i z jiných zdrojů. „Když se pak město rozhodne, že stadion na sebe převede, bude to už bezpečnější,“ míní Jiří Fišer.

Zastupitelé v pondělí vzali na vědomí žádost fotbalistů o uvolnění 10 milionů a až ji projednají radní, vrátí se v květnu zase do zastupitelstva k odsouhlasení skutečného odeslání peněz na účet fotbalového klubu.