Finálové utkání Poháru OFS Tábor opět zavede jeho aktéry, fanoušky obou mužstev i nezaujaté fotbalové příznivce na stadion v Kvapilově ulici, kde hraje své mistrovské zápasy druholigový tým FC Silon Táborsko. Pro samotné hráče představuje duel na „Kvapilce“ nesmazatelný zážitek a do boje o pohárovou trofej i proto vloží maximum možného.

Cesta fotbalistů Malšic do slavnostního finále vedla přes vítězství 3:1 nad Ratibořskými Horami coby čerstvým vládcem okresního přeboru. Také hráčům Myslkovic stál v semifinále v cestě silný pohárový kalibr. Celek Vlastiboře sice aktuálně v přeborových kláních příliš nezáří, ale na pohárové scéně má ale velké zkušenosti a je úřadujícím králem Poháru OFS. Atmosféru zápasu na stadionu Táborska navíc Vlastibořští dobře znají.

Letošní pohárové finále napíše v pátek 2. června také několik doprovodných příběhů. Předzápasový a poločasový program vyplní ocenění vítězů okresních soutěží přípravek. Pro oba finalisty jsou připraveny poháry a věcné ceny, nejlepší hráč zápasu se může těšit na zapůjčení vozu na víkend od jednoho z partnerů OFS. Vstupné na utkání Malšice versus Myslkovice je dobrovolné a jeho výtěžek poputuje na dobročinné účely.

„Jsme moc rádi, že se nám znovu podařilo zápas v takovéto podobě uskutečnit,“ poznamenal Zdeněk Fořt, hlavní organizátor finále a člen Výkonného výboru OFS Tábor. „Chtěl bych touto cestou pozvat všechny fotbalové fanoušky, hráče a funkcionáře ostatních klubů z Táborska,“ dodal.