Byli jste na zápas hodně natěšeni?

Já osobně se na něj těšil od 6. ledna, co začala zimní příprava… A tím, že to bylo proti Hradci, jsme se těšili všichni, protože jsme věděli, že to bude boj o první místo. Dopadlo to, jak to dopadlo, jak jsme my všichni v Táboře chtěli.

Cítili jste z Hradce, který sem jel jako lídr tabulky, velký respekt?

Uznáváme každého soupeře, z každého máme respekt. Ale nikoho se nebojíme, věříme svojí hře. Tu hrajeme pořád. Hráli jsme ji v přípravě a budeme ji hrát i teď o body.

V úvodu byl Hradec lepší.

Já si nemyslím, že byl Hradec až tak lepší, my ale hodně kazili. Pak jsme hru srovnali a myslím, že po půli jsme byli jasně lepší a měli jsme i více šancí. Že góly padly až ke konci, byla jen otázka času.

Byl váš špatný rozjezd zaviněn tíhou utkání? Že jste tu velkou důležitost cítili?

Já si nemyslím, že by na vině byla naše nervozita. Bylo to první kolo po zimě, proto byl začátek hodně opatrný. Nikdo nechtěl udělat chybu.

Oba góly jste dal vy. Jak jste je viděl?

Při prvním gólu jsem dostal dobrou přihrávku od Petra Javorka a obtočil se kolem Rolka. Střela mi sice vůbec nesedla, sjelo mi to z nártu, ale zapadla tam, kam měla. Takže díkybohu, že mi to sjelo…

Druhý gól jste si vybojoval sám, když jste důsledným napadáním donutil beka hostí k chybě a následnému penaltovému faulu.

My jsme v zimě hodně tvrdě trénovali, ve druhé lize možná nejvíc ze všech, a tak máme fyzičku na to, abychom napadali už od brankové čáry soupeře. I já měl sílu na to dohrát toho obránce, on si to nějak zamotal mezi nohy a potom mě podsekl. Úplně jasná penalta.

Vy jste vzal míč a šel penaltu kopnout. To jste si tak věřil?

Jsme určeni Honza Šimák a já, jenže Honza už na hřišti nebyl, a byť se tam ještě tlačil Džáfa, já si prostě vzal míč a řekl si, že to dám doprostřed.

Vypadalo to hodně suverénně.

Asi to suverénní i bylo, ale ty nervy to taky byly pěkný… Já věděl, že když penaltu dám, že se už nebudeme strachovat a že vyhrajeme.

Nakonec jste vyhráli právě až díky té penaltě.

To je pravda, při tom gólu na 2:1 jsme zase pěkně zaspali. Nebo už jsme možná slavili…

Vy jste ještě před tím hradeckým gólem málem završil hattrick. Proč to nebyl gól?

Já už byl rád, že jsem k bráně vůbec doběhl… Síly už docházely a že jsem vůbec vystřelil, to bylo už něco navíc.

Jak se teď cítíte?

Jsem hrozně rád. Za trenéry, za kluky z kabiny a myslím si, že i za celý Tábor. Lidem, co sem přišli, bych chtěl poděkovat, ta atmosféra byla fantastická. Kvůli tomu se fotbal hraje. Snad jsme se jim odvděčili, jsme první a bude se nám na tabulku hezky dívat.

Co vás ty dva góly budou stát do klubové kasy? Pokud ji máte.

Kasu máme, ale já už tady za góly zaplatil dost peněz. Tak už jim nic nedám! (smích)