Fotbaloví starší žáci Chotovin si splnili sen – poprvé v klubové historii vybojovali postup do krajského přeboru.

Svůj úspěch stvrdila mladá parta z chotovinského vršku už dvě kola před koncem I. A třídy, kdy porazila Dačice 3:1. Základy konečného úspěchu ale vystavěli novopečení králové soutěže už na podzim, kdy při své famózní spanilé jízdě neztratili ani bod. Na jaře už byli nuceni chotovinští hráči ze své suverenity přece jen slevit, přesto se dočkali zasloužených oslav.

„Sešla se nám tady opravdu silná generace," pouští se do rozboru veleúspěšné sezony trenér Čestmír Křížka. „Tak kvalitní žáky měly Chotoviny naposledy tak před dvaceti lety. A nesmím zapomenout, že spousta šikovných kluků je z i Mladé Vožice, se kterou úspěšně spolupracujeme," dodává kouč.

Zmiňovaný zápas proti Dačicím způsobil v obci doslova poprask. Kolem hřiště se poskládaly dvě stovky diváků. O pekelnou atmosféru se starali především kamarádi mladých chotovínských fotbalistů.

„Je to obrovský úspěch, ale zároveň tím pro nás začíná spousta práce. Mužstvo musíme připravit na náročnější sezonu, navíc řada dosavadních opor odchází do dorostenecké kategorie," uvědomuje si Čestmír Křížka, přesto je připraven tuto pomyslnou rukavici zvednout. „Všechno pro nás zároveň představuje velkou výzvu. Budeme hledat posily i v okolí a sondovat, zda by si u nás někdo nechtěl druhou nejvyšší soutěž v žákovské kategorii zahrát," říká kormidelník úspěšné žákovské lodi z Chotovin.

Postup do krajského přeboru vybojovali tito hráči: Jan Turek, Josef Vodička, Dušan Mendel, Jan Dvořák, Radim Kubela, Josef Adam, David Struska, Ondřej Čech, Karel Korecký, Petr Šmejkal, Michal Fiala, Martin Dušek, Martin Forejt, Denis Pěkný, Tomáš Vácha, Lukáš Carva, Pavel Mikoláš, Jaroslav Vácha, Vojtěch Šimko. Trenéry mužstva byli Čestmír Křížka, Josef Vodička, Martin Carva a Dušan Mendel.