Jako správce stadionu pracuje pětačtyřicetiletý Tomáš Bareš už od roku 2003. Začínal ještě v době, kdy se ve sportovním areálu Soukeník v Sezimově ústí hrála fotbalová divize. Za 13 let byl jako správce u postupu klubu do České fotbalové ligy a později do druhé nejvyšší soutěže. Nyní ho čeká nová, velice zajímavá zkušenost. Fotbalovou terminologií se dá říci, že Tomáš Bareš přestupuje ze Soukeníku do Edenu, tedy na fotbalový stadion SK Slavia Praha.

Jak dlouho pracujete v klubu FC MAS Táborsko jako správce hřiště?

 "Správcem hřiště na stadionu Soukeník jsem od roku 2003. Samozřejmě když jsem nastoupil, tak ještě nebyl klub FC MAS Táborsko ale FK SPARTAK MAS Sezimovo Ústí a klub hrál divizi, tedy 4. nejvyšší soutěž."

Co obnáší vaše dennodenní činnost, co je náplní správce areálu?

 "Starost o hřiště vyžaduje velké množství úkonů od sekání trávy, přes hnojení, závlahu, pískování až po drnování. Sledování PH půdy či srážek na nejbližší období. To vše je nezbytně nutné. Na druhou stranu je vidět, že i v menším klubu jako je FC MAS Táborsko, který nemá takové možnosti jako třeba ligové kluby, se dá připravit slušné hřiště. Na Soukeníku se starám nejen o hlavní hřiště, ale o celý areál, který je poměrně rozlehlý a o dvě hřiště s umělým povrchem."

Jako v každé profesi je nutné vzdělávání, máte také vy nějaké kurzy či školení?

 "Ano, každý rok se konají dvě školení pro správce fotbalových trávníků pořádané institucí IOG (The Institute of Groundsmanship ). Jedno školení je zaměřeno spíše na základy údržby, druhé jde už mnohem více do hloubky.  Já se snažím jezdit na každé školení pravidelně už skoro 8 let. Navíc jsem absolvoval dvě stáže v Německu a Holandsku."

Překvapila vás nabídka od Slavie?

 "Hodně! Samozřejmě každý, kdo dělá toto povolání, se občas zamyslí nad tím, jaké to asi je, dělat na krásném stadionu s výborným hřištěm jaké je na Slavii. Nabídka mě překvapila, ale zároveň obrovsky potěšila."

Jak se těšíte na výzvu jménem Slavia Praha?

 "Člověk samozřejmě vnímá, že práce na Slavii je více vidět a na nějaké chyby není prostor, daleko více ale převládá nadšení než obava. Těším se na to moc."

Snem každého malého fotbalisty je zahrát si ligu mistrů. Platí totéž o člověku na vaší pozici?

 "Na Soukeníku jsme měli zápasy, kam přišlo hodně lidí. Ať už to byly pohárové zápasy s Plzní, Olomoucí, Duklou či právě Slávií, a nebo zápas o postup do nejvyšší soutěže. Ale nic se samozřejmě nevyrovná zápasu evropského formátu. Určitě bych si to rád vyzkoušel.  Byla by to pro mě další velká zkušenost i krásná vzpomínka. Závěrem bych chtěl také poděkovat vedení klubu a majiteli za hezké vzpomínky na zdejší působení."