Divizní fotbalisté Soběslavi zajížděli k dalšímu utkání jarní části sezony až do Plzně. Na západě Čech je čekal zápas s Doubravkou, které před víkendem patřilo desáté místo.

Po dobrém vstupu do druhé poloviny sezony, kdy Spartak vybojoval ve čtyřech utkáních 10 bodů, přišla první porážka v poměru 0:2.

Trenér Radek Hajič po zápase přiznal, že jeho tým předvedl jeden z nejhorších výkonů v celé sezoně. „Doubravka je hratelný tým, ale my jsme si v utkání vůbec neplnili taktické pokyny,“ zlobil se.Jeho slova potvrdil už začátek utkání. Soběslavští si v kabině řekla, že nesmí soupeře pustit ke standardním situacím, které má dobře nacvičené, ale v necelých pěti minutách měl domácí výběr k dispozici šest rohových kopů…!

Klíčovými momenty duelu se staly fatální chyby, po kterých se Doubravka snadno dostávala do šancí, nedisciplinovanost hostujících hráčů, a právě zmiňované standardní situace domácích fotbalistů, po kterých padly obě branky. Radek Hajič byl ze zápasu velice rozčarovaný, protože takový výkon od svých svěřenců rozhodně nečekal.

„Tenhle zápas jsme soupeři bojácným výkonem a nezvládnutou taktikou doslova odevzdali. Sami jsme za celý zápas ohrozili branku soupeře snad jen jednou,“ smutnil kouč Spartaku. Podle jeho slov snesl přísnější měřítko snad jen brankář Martin Kuník, který při mnoha šancích Západočechů držel Soběslav ve hře o dobrý výsledek. Dobrý zápas odehrál také David Maršík, pro kterého to bylo vůbec prvních devadesát minut v divizní soutěži.V sobotu od 17 hodin se Jihočeši utkají s posledním týmem soutěže, kterým je Petřín Plzeň. Nutně se znovu potřebují chopit jarní úspěšné šňůry a získat tři body, které by jim hodně pomohly k záchraně v soutěži.

Trenér Radek Hajič prozradil, že bude k hráčům v následujícím týdnu nekompromisní, protože nechce, aby se opakovala nepříjemná série porážek ze závěru podzimní části.

Vojtěch Kollárik