V úvodním jarním dějství si to na umělé trávě v Třeboni rozdali s Olympií Březová a po devadesáti minutách hry mohli slavit vítězství 4:2. Zároveň tak aktuálně pátému týmu tabulky oplatili porážku 1:6 ze svého historicky prvního divizního střetnutí.

Tříbodový zisk soběslavského týmu se v třeboňském azylu vůbec nerodil lehce. Jeho hráči pustili hned dvakrát Západočechy do jednobrankového vedení, a to jim rozhodně na klidu nepřidalo. Popisuje to i trenér Spartaku Soběslav Radek Hajič.

„Po fotbalové stránce to bylo z naší strany trochu zabrzděné. Na vedoucí gól soupeře jsme sice dokázali hned odpovědět, ale skoro vzápětí jme po další zbytečné chybě a nepohlídaném rohovém kopu znovu prohrávali. V tu chvíli se projevilo, že na nás leží deka, ale naštěstí to kluci dokázali do poločasu otočit. Hlavně vyrovnávající trefa Suchana byla opravdu výstavní,“ nechal se slyšet kouč.

Vítězství 4:2 pochopitelně převážilo veškeré dojmy z utkání do pozitivní roviny, i když je podle slov Radka Hajiče hodně na čem pracovat. „Pocity ze zápasu máme takové smíšené. Někteří kluci ho zvládli výborně, jiným se naopak moc nedařilo. Potřebovali jsme se ale úspěšně odrazit, což se nám podařilo a musíme být nakonec spokojení,“ řekl po utkání.

Do zápasu vyslal na trávník i dvě zimní posily. Především ostřílený záložník Petr Bouchal ukázal, jak obrovským přínosem pro svůj mateřský klub po návratu z Rakouska bude. „Hrál opravdu výborně, ale to jsme od něj čekali. Je to pro nás ohromná posila,“ pochvaluje si Radek Hajič. „Co se týče Erika Uličného, šel do hry na deset minut. Každopádně ukázal, v čem je jeho přednost. Ten časový úsek opravdu odbojoval,“ dodal trenér Soběslavi.

V sobotním druhém jarním dějství by se měli Soběslavští představit doma u Lužnice. Od 15 hodin jim bude za soupeře mužstvo Sedlčan, které si svůj víkendový duel s klatovským soupeřem odložilo na duben.