Zatím poslední vítěznou položkou se stalo sobotní povedené derby s Roudným, ve kterém Spartak zdolal výše postaveného soupeře 2:1. Přihlíželo tomu více než 350 diváků a drtivá většina z nich opouštěla soběslavský stadion spokojená.
„Je to jedna z věcí, která mne na vítězství opravdu těší,“ nechal se slyšet trenér soběslavského mužstva Radek Hajič. „Atmosféra byla fantastická, diváků přišlo hodně a my jim udělali radost.“

Jedinou pihu na kráse sobotní výhry – inkasovaný vyrovnávající gól brzy po obrátce – dokázaly vymazat povedené „tříbodové“ nůžky Karla Chotovinského ze 75. minuty. Byl to šťastný okamžik, ale do scénáře utkání se zapsal naprosto zaslouženě.
„Jsem hodně spokojený. Zápas jsme odehráli přesně tak, jak jsme si řekli a jak jsem si představoval,“ pochvaluje si kouč Spartaku. „Po celých devadesát minut jsme byli v pohybu a na rozdíl od utkání v Českém Krumlově jsme vydrželi být po celou dobu zodpovědní.“

Ofenzivní noty tentokrát nechal soběslavský soubor ležet v šuplíku. „Věděli jsme, že má soupeř velkou herní kvalitu a je šikovný na míči. Tomu jsme podřídili taktiku. Roudné jsme nechali hrát, ale dbali na to, abychom byli neustále za míčem a po jeho zisku šli rychle do protiútoků. Kromě té jedné gólové situace to kluci dokázali plnit,“ dodává Radek Hajič.

Vítězný gólové rozuzlení považuje za zásah fotbalové spravedlnosti. „Po soupeřově vyrovnání jsme nezůstali dole. Trefili jsme tyč a břevno, navíc jsme si vynutili penaltu, kterou jsme ale neproměnili. Ten gól jsme si jednoznačně zasloužili,“ tvrdí kouč.
¨
V současnosti už se jeho myšlenky stáčejí na sobotní duel v Doubravce, který svede dohromady desátý tým tabulky s devátým. Západočeši se o víkendu blýskli nečekanou výhrou v Březové, za kterou nastoupila explzeňská ikona Pavel Horváth.

„Doubravka má hodně zkušený tým a v Březové se nevyhrává. Doma jsme ji ale porazili a myslím si, že je to hratelný soupeř,“ poznamenal Radek Hajič.