Hráči Spartaku si dobře uvědomoval důležitost tohoto utkání, protože porážka by je odsunula až na 13. místo. Naštěstí se jihočeskému souboru podařilo zvítězit a díky tomu se udržet na desáté pozici.

Potřebný tříbodový zisk se ale nerodil vůbec snadno, protože už v 7. minutě zaskočil domácí ze druhé plzeňské šance Vohrna a soupeř šel do vedení. Soběslavští ještě před koncem první půle dokázali skóre zápasu otočit.

Režisérem tohoto obratu se stal Filip Vaněk, který vstřelil dva góly v rozmezí tří minut. „Jsem rád, že mi to tam dneska spadlo a pomohl jsem tak k důležitým bodům,“ řekl po zápase soběslavský hrdina.

Ve druhém poločase fotbalisté Spartaku zatáhli hru a vsadili na rychlé protiútoky. Plzeňské družině tato domácí taktika nevyhovovala a na její straně začaly přibývat fauly. V 82. minutě pohřbil naděje hostujícího mužstva na bodový zisk Papáček, jenž si vykoledoval červenou kartu. Z následného přímého kopu se navíc pěknou střelou prosadil Nohava a upravil skóre na konečných 3:1.

Právě standardní situace se staly klíčem k úspěchu Jihočechů, kteří z nich udeřili hned dvakrát.

„Je to fakt, standardky jsme tentokrát zahrávali velmi precizně,“ poznamenal po utkání soběslavský lodivod Radek Hajič.

K příštímu utkání zajíždí celek Soběslavi do Přeštic, které se krčí se ziskem 24 bodů na předposledním místě tabulky. „Přeštice jsou sice dole, ale nás rozhodně nečeká jednoduchý zápas. Doma ještě na jaře neprohrály,“ varuje před jakýmkoliv podceněním situace trenér Radek Hajič.

Vojtěch Kollárik