Do lichotivé pozice dostalo nováčka od Lužnice v pořadí již třetí tříbodové vítězství, které zaznamenal v hájemství plzeňského Petřína. V tradičně ožehavém dopoledním termínu tam oslabení Jihočeši zvítězili přesvědčivě 3:0, i když sám trenér Radek Hajič přiznává, že ve vítězném koktejlu bylo důležitou ingrediencí také štěstí.

„Výsledek zápasu je krásný, tři body výborné, ale že by to byla nějaká jízda, to ne. Pomohl nám samozřejmě šťastný gól už ze druhé minuty. Po něm byli domácí aktivnější a hodně hrozili hlavně z rohových kopů a standardek obecně, což platí pro celý zápas. Při jejich jedné velké šanci nás podržel brankář Kuník. Důležité bylo, že se nám pak povedlo dát druhý gól a dodalo nám to klid,“ mapuje kouč Spartaku průběh zápasu.

Do druhé půle narukoval do té doby doma neporažený západočeský novic s touhou po brzkém obratu a před Kuníkem bylo znovu horko.
„Naštěstí to utnula další krásná akce Fischera s Vaňkem, který dal třetí gól. Za stavu 3:0 už to od nás byl trochu liknavější výkon, ale řekl bych, že jsme to takovým tím tradičním vyzrálým způsobem zvládli v pohodě. Od nějak šedesáté minuty bylo znát, že nám vepředu chybějí pro brejkové situace Dvořák se Šmídmajerem,“ hovoří Radek Hajič o koncovce střetnutí, která však měla výraznou pihu na kráse. „Pro zranění musel odstoupit brankář Martin Kuník, který má zatím v téhle sezoně velkou fazónu. Věřme, že bude v pořádku,“ dodává soběslavský lodivod s výhledem na nejbližší střetnutí, ve kterém Soběslavští přivítají v sobotu od 16.30 hodin Přeštice.

„Uvidíme, co nám utkání přinese. Soupeř bude povzbuzený; teď poprvé vyhrál, když porazil tu naši nešťastnou Březovou,“ glosuje Radek Hajič lekci z prvního divizního kola, kdy jeho tým inkasoval právě od Březové šest gólů. Teď už s úsměvem na tváři…