Soběslavští hráči opouštěli po utkání domácí hřiště s rozjasněnými tvářemi. Aby také ne – v hlavním městě na podzim Spartak prohrál 0:6, a tak měl ze silného protivníka právem obavy. Odveta se mu však vydařila jak výsledkově, tak i po herní stránce na jedničku. Slova chvály měl pro své ovečky také trenér vítězných Jihočechů Radek Hajič. „Zápas to byl velmi těžký, ale za výkon, jaký dokázali předvést, musím před klukama smeknout,“ vysekl svému týmu poklonu.

Mužstvo Soběslavi mělo Pražany velice dobře přečtené; hráči dokázali skvěle eliminovat nebezpečné standardní situace včetně dlouhých autových vhazování, po kterých dokáže být Aritma velice nebezpečná. Tým od Lužnice zvolil na zápas spíše defenzivní taktiku a vsadil na rychlé protiútoky, což se ukázalo jako klíč k úspěchu.Díky vítězství se Soběslavští udrželi ve středu tabulky a dýchá se jim opět volněji, byť je soutěž velmi vyrovnaná a každý bod se počítá. „Podařilo se nám udělat důležité tři body, a ty mohou hrát ještě velkou roli,“ řekl po zápase lodivod Spartaku Radek Hajič.

K příštímu střetnutí se divizní nováček vypraví do Klatov. Západočeši, kteří rovněž ještě nemají nic jistého, budou chtít jistě oplatit Spartaku porážku 0:3 z podzimního duelu. Na jaře vyválčili už 12 bodů, a tak aktuálně devátou Soběslav nečeká jednoduchý zápas. „Budeme chtít navázat na ta domácí utkání, ve kterých se nám daří a odvést si alespoň nějaký bod,“ poznamenal Radek Hajič.

Vojtěch Kollárik