Mužstvo Spartaku Soběslav usilovně zbrojí na historický vpád do republikových fotbalových vod. Do náročného přípravného programu o víkendu zasáhlo střetnutí s Bernarticemi (4:3), a především nedělní duel MOL Cupu, ve kterém se nováček divize popasoval s ostříleným účastníkem stejné soutěže ze Sedlčan.

Pohárový zápas mohl domácí Spartak nasměrovat do zajímavé bitvy se sousedním druholigovým Táborskem, ale jeho hostitelem se nakonec stanou Sedlčanští, kteří u Lužnice zvítězili 3:1.

Trenér soběslavského týmu Radek Hajič označil utkání pohárové soutěže za užitečné, byť se do jeho přípravných plánů termínově nehodil. „S tréninkem jsme začali teprve minulou středu a v prvních dvou týdnech je to víceméně o kondici. Proto nám MOL Cup v tomto termínu moc nevyhovoval. Rušit jsme navíc nechtěli ani domluvený zápas s Bernarticemi, takže toho bylo poměrně dost,“ přiznává lodivod Spartaku.

Konečná porážka 1:3 mu vrásky na čele nedělá, naopak slouží jako potřebný studijní materiál. „Myslím si, že nám dal zápas hodně a ukázal mne i klukům, na čem všem musíme pracovat. Rozhodně se musíme zaměřit především na defenzivní činnost. Po fyzické stránce ho nakonec hráči zvládli poměrně dobře a řekl bych, že opticky byl vcelku vyrovnaný. Pak ale přichází na řadu dost těch 'ale'… V některých směrech nás zkušenější soupeř převyšoval. Byla to pro nás poučná konfrontace a učit se všichni budeme ještě dlouho,“ uvědomuje si Radek Hajič.V dresu domácího divizního novice se představila zatím jediná posila – místo ve středu obrany zaujal milevský Jan Suchan, který strávil minulou sezonu v barvách třetiligové rezervy FC MAS Táborsko. Soběslavští měli zájem také o dalšího hráče z Táborska Lukáše Turka, tento středopolař dal ale přednost působení v nižší rakouské soutěži. Do mužstva by činovníci Spartaku rádi přivedli ještě kvalitního defenzivního záložníka a útočníka, který by se svými parametry hodil do ostrých soubojů v pokutových územích.

Fotbalisté Soběslavi mají ve svých nejbližších tréninkových plánech několik dalších zápasových položek. Už tuto sobotu je čekají dva zápasy na domácím turnaji O pohár starosty, kterého se zúčastní přeborové celky Táborska B, Želče a Hluboké nad Vltavou. O týden později se vydají na půdu třetiligových Štěchovic a pár dní na to podstoupí další ligový test v domácím střetnutí s Pískem. Generálkou se pro spartakovskou partu stane duel v Jindřichově Hradci.