Díky tomuto vítězství si Spartak upevnil pozici na deváté příčce a přiblížil se záchraně.

Tým od Lužnice předvádí doma v jarní části sezony zatím skvělé výkony a ještě na domácí půdě neztratil ve druhé části soutěže ani bod. „Škoda zápasů venku, mohli jsme hrát klidně o třetí místo,“ řekl trenér Spartaku Radek Hajič.

Soběslavští hráči předvedli jeden z nejlepších zápasů v soutěži a zasloužená výhra je toho důkazem. Celé utkání byl Spartak velmi aktivní a branky, které se do obou poločasů rozdělily rovnoměrně, padaly po nádherných akcích domácího družstva.

Nejprve ve 40. minutě otevřel skóre zápasu Bouchal a ve 45. minutě zvedl diváky ze sedadel Uličný.Druhý poločas zápasu začal pro domácí tým skvěle. Už po sedmi minutách se dokázal prosadit Vaněk. Soběslav tak dokázala navázat na výborný závěr první části hry. Čtvrtý hřebíček do rakovnické rakve zatloukl Dvořák, který tak upravil na konečných 4:0.

„Celý tým podal koncentrovaný výkon a díky tomu jsme si došli pro tři body,“ zhodnotil zápas lodivod Soběslavi Radek Hajič.

Příští kolo sehraje Soběslav v Jankově, který se zatím hodně trápí a nedokáže se odpoutat ze dna tabulky.V podzimní části sezony Spartak doma s tímto týmem nedokázal vstřelit branku a prohrál 0:1, a tak rozhodně divizního nováčka nečeká nic lehkého. „V Jankově musíme uhrát tři body, které už by měly znamenat definitivní záchranu,“ poznamenal Radek Hajič.

Vojtěch Kollárik